Teknika anticelulit

Nr. Referencës
RF260199
Titulli i njoftimit
Teknika anticelulit
Përshkrim
I reziston çdo lloji diete dhe prek të gjitha gratë, të dobëta e të shëndosha...
Celuliti është armiku ynë publik nr. 1. Një  persekutim i vërtetë, ky lloj dhjami akumulohet nën lëkurë, ku krijon  pala, të cilat krijojnë të ashtuquajturën lëkurë portokalli. Në shumicën e rasteve, koncentrohet mbi kofshët dhe vithet, por mund të lokalizohet edhe mbi bark dhe në krahë. I reziston çdo lloji diete dhe prek të gjitha gratë, të dobëta e të shëndosha, gjë që shpjegon vëmendjen që i kushtojnë shkencëtarët, të cilët kërkojnë zgjidhjen e problemit.
Trajtimet mekanike
Endermologjia është një lëvizje kap&rrotullo që bëhet nga një makineri. Ka të bëjë me kapjen e lëkurës dhe lëvizjen e saj në formë dallge: kjo vë në lëvizje shkëmbimet celulare, përshpejton eliminimin e skorjeve dhe vë në qarkullim dhjamin.
Presoterapia është një drenim linfatik i kryer nga një makineri speciale më ajër me impuls, që fryn në mënyrë progresive nga poshtë - lart një palë çizme që mbulojnë këmbët duke filluar nga kavilja deri tek vithet. Qëllimi: aktivimi i qarkullimit venoz dhe linfatik.
Kurat mjekësore dhe kirurgjikale
Mezoterapia është injektimi nën lëkurë i produkteve që qëllojnë celulitin. Këshillohet në rastet e problemeve të qarkullimit dhe të celulitit të përhapur.
Liposucioni  bëhet me anestezi totale, është thithja e dhjamit të tepërt nën lëkurë. Jep rezultate të mira në disa lloje celuliti dhe heq me vështirësi celulitin e tipit “ lëkurë portokalli”
Elektroterapia dhe ultrasuonolipolizi janë metodat e sotme që shfrytëzojnë korrentin elektrik, ultratingujt ose rrezet e kuqe, të transmetuara falë elektroliteve të ngjitura mbi zonat që duhen trajtuar ose aparate të tjera që veprojnë direkt mbi lëkurë. Efektet që shkaktojnë janë tre: rritja e temperaturës në inde, rritja e kalueshmërisë celulare të dhjamërave, ulja e dendësisë së indeve në hipodermë.
Kremrat gjithnjë e më shumë të fuqishme bashkojnë disa principe aktive: drenuese, për të luftuar mbajtjen e ujërave dhe lirimin e indeve, djegësdhjami ( kafeina) dhe lëmuese. Veprimi i tyre është i trefishtë: kufizojnë fryrjen, ulin numrin dhe vëllimin e dhjamërave, duke përmirësuar pamjen e lëkurës.
Ideale është t’i aplikoni duke masazhuar e alternuar lëvizje drenuese nga poshtë lart.
Hidroterapia  bëhet në qendrat termale, saunat apo pishinat e veçanta. Hidrodrenimi linfatik është një gjimnastikë e veçantë që zhvillohet në ujë. Qëllimi është që të forcohen muskujt e poshtëm, veprimi i të cilëve është 4 herë më i madh se sa ai i muskujve sipërfaqësorë.
Hidromasazhi dhe dushet e drejtuara stimulojnë qarkullimin venoz e linfatik. Rrjedhjet e ujërave detare lejojnë një drenim akoma më të fuqishëm se ai i bërë me dorë, falë forcës së ujit mbi trup.
Plotësuesit ushqimorë të pranishëm  në forma tabletash, kokrrash, çajrash me principe aktive në kurimin e celulitit:
•    drenuesit që shërbejnë për të eliminuar skorjet dhe për të liruar indet prej tyre: hithra, gështenja e egër, ortosifoni...
•    djegësit e dhjamit që aktivizojnë djegien dhe ndihmojnë për nxjerrjen e dhjamërave jashtë: çaj i virgjër, kafe jeshile, acid linoleik i bashkuar.
  • Vlerësimi i tanishëm: 0
  • Votimi total: 0
 • Shkarkoje si PDF Shkarkoje si PDF
 • Denoncoje si të rremë Nrysho denoncimin
 • Skano barkodin ! Skano barkodin !
 • 2045 Vizitorë
Emri i shokut tuaj *
Posta elektronike e shokut tuaj *
Emri
Posta juaj elektronike
Mesazhi Juaj.
Vendos karakteret e figurës *
Kliko mbi imazhin për të rifreskuar figurën. Ju lutemi vendosni karakteret e përshkruara
Nuk ka komente te vendosura
Komento
Emri *
Arsyeja *
Vlerësimi
Mesazhi Juaj. *
Vendos karakteret e figurës *
Kliko mbi imazhin për të rifreskuar figurën. Ju lutemi vendosni karakteret e përshkruara
Ne e kemi të pamundur te gjejme këtë adresë të kërkuar () nuk ka të dhëna për këtë adresë
Vendosni denoncimin tuaj për këtë njoftim.
Po përpunohet...
Jeni të sigurtë që doni të anulloni denoncimin tuaj?

Njoftime për të krahasuar

  Nuk ka njoftime për të krahasuar
  Identifikohu
  Emri juaj
  Fjalekalimi
  Humbët fjalëkalimin? Kujtoj