Feng shui – Këshilla për humbje peshe

Nr. Referencës
RF971070
Titulli i njoftimit
Feng shui – Këshilla për humbje peshe
Përshkrim

Të dashura zonja. Nëse deri tani keni provuar lloj-lloj dieta dhe asnjëra nuk ju ka ndihmuar në luftë kundër kilogramëve të tepërta, provoni me këtë truk interesant. Nuk mund t’ju bëj keq!

Feng shui ka ndikim të madh në nëndije, e është lidhje e vlefshme edhe në humbjen e kilogramëve. Në vend se të numëroni kaloritë dhe të matni format, shëndet të mirë mund të keni edhe me përzgjedhje të kujdesshme të formave, materialeve dhe ngjyrës së enëve dhe sendeve që ju rrethojnë gjatë ngrënies.

Sasinë e porcionit do ta zvogëloni nëse zvogëloni madhësinë e pjatës- hani nga ato të desertit.

KËNDI I ENËVE

Enët drejtkëndore janë më të mira nga ato rrumbullaket nëse doni të dobësoheni. Kjo sepse ato drejtkëndor inkurajojnë qetësi, ndërsa rrumbullaket kureshtjen.

NGJYRA PASTELI

Ngjyrat tokësore promovojnë kënaqësi, derisa ato me shkëlqim dhe ngjyra të ndezura ‘tërheqin’ apetitin. Nëse vërtet dëshironi t’i përmbaheni planit të dietës, ngjyroseni kuzhinës dhe trapezarinë në ngjyrë drap apo bezhë.

NUMRAT ÇIFT

Vendosni numër çift të karrigeve. Nëse jeni në numër çift në familje, vendoseni një më shumë, për shkak të mbajtjes së linjës.

PASQYRË NË MUR

Pasqyra ndihmon të jeni të koncentruar. Kështu do të jeni të vetëdijshëm çfarë po hani, si dhe sasinë e ushqimit që po konsumoni.

SHTËPI E RREGULLT

Filloni nga kuzhina, pastroni frigoriferin, hudhni të gjitha që i ka kaluar afati, si dhe atë që rrallë e përdorni. Sa më e rregullt të jetë shtëpia dhe kuzhina juaj, më lehtë do të dobësoheni.

SHUMË NGJYRA

Sa më shumë ngjyra të ketë pjata, përkatësisht ushqimi që e servoni, kështu më shumë përbërës nutricionesh hyjnë. Përmbahuni rregullit: një e treta e sendeve duhet të jetë mishi, një e treta tjetër perimet dhe pemët ndërsa një e treta tjetër karbohidratet.

  • Vlerësimi i tanishëm: 0
  • Votimi total: 0
 • Shkarkoje si PDF Shkarkoje si PDF
 • Denoncoje si të rremë Nrysho denoncimin
 • Skano barkodin ! Skano barkodin !
 • 1915 Vizitorë
Emri i shokut tuaj *
Posta elektronike e shokut tuaj *
Emri
Posta juaj elektronike
Mesazhi Juaj.
Vendos karakteret e figurës *
Kliko mbi imazhin për të rifreskuar figurën. Ju lutemi vendosni karakteret e përshkruara
Nuk ka komente te vendosura
Komento
Emri *
Arsyeja *
Vlerësimi
Mesazhi Juaj. *
Vendos karakteret e figurës *
Kliko mbi imazhin për të rifreskuar figurën. Ju lutemi vendosni karakteret e përshkruara
Ne e kemi të pamundur te gjejme këtë adresë të kërkuar () nuk ka të dhëna për këtë adresë
Vendosni denoncimin tuaj për këtë njoftim.
Po përpunohet...
Jeni të sigurtë që doni të anulloni denoncimin tuaj?

Njoftime për të krahasuar

  Nuk ka njoftime për të krahasuar
  Identifikohu
  Emri juaj
  Fjalekalimi
  Humbët fjalëkalimin? Kujtoj