Cilët profesione të trashin më së shumti?

Nr. Referencës
RF174810
Titulli i njoftimit
Cilët profesione të trashin më së shumti?
Përshkrim

Nëse jeni motër medicinale, IT ekspert apo profesor, ruajuni- keni shanse më të mëdha që të shtoni disa kilogram më shumë…

Nuk është vështirë të vihet në përfundim të kësaj- nëse tërë ditën rrini ulur në tavolinë ju do t’i fitoni kilogramët e tepruara, duke e ditur sa e vështir është t’i hiqni ato. Studimet e reja kanë vërtetuar lidhjen në mes profesionit dhe kilogramëve të tepërta.

Si rezultat ka dalë që administratorët, IT ekspertët, inxhinierët, motrat medicinale dhe mësuesit kanë më së shmti predispozita për t’i ikur ushqimit të shëndetshëm dhe të shtojnë në peshë. Afro 70 përqind e administratorëve janë trashur prej se kanë filluar të punojnë, derisa edhe ata të profesioneve të lartpërmendura në pyetsor kanë pohuar të njëjtën.

Trashësia me anë të punëve nuk mund të ndalohet për vetë faktin se përvec ushqimit jot ë shëndetshëm një factor tjetër është edhe stresi. Pjesmarrësit në këtë anketë kanë shtuar se ata nuk kanë kohë as për ushtrime, që është edhe një faktor shtesë për të të çuar tek kilogramët e tepërt.

 

Si t’ia bëjmë me këtë situatë?

Mundohuni ta merrni drekën nga shtëpia, në mënyrë që mos të përfundoni çdo ditë në pauzë duke ngrënë ndonjë sanduiq,  apo me zhu-zhu në duar. Përveç kësaj, mos u bëni përtacë, provoni që të paktën tre herë në javë të shkoni në fitness

  • Vlerësimi i tanishëm: 0
  • Votimi total: 0
 • Shkarkoje si PDF Shkarkoje si PDF
 • Denoncoje si të rremë Nrysho denoncimin
 • Skano barkodin ! Skano barkodin !
 • 1443 Vizitorë
Emri i shokut tuaj *
Posta elektronike e shokut tuaj *
Emri
Posta juaj elektronike
Mesazhi Juaj.
Vendos karakteret e figurës *
Kliko mbi imazhin për të rifreskuar figurën. Ju lutemi vendosni karakteret e përshkruara
Nuk ka komente te vendosura
Komento
Emri *
Arsyeja *
Vlerësimi
Mesazhi Juaj. *
Vendos karakteret e figurës *
Kliko mbi imazhin për të rifreskuar figurën. Ju lutemi vendosni karakteret e përshkruara
Ne e kemi të pamundur te gjejme këtë adresë të kërkuar () nuk ka të dhëna për këtë adresë
Vendosni denoncimin tuaj për këtë njoftim.
Po përpunohet...
Jeni të sigurtë që doni të anulloni denoncimin tuaj?

Njoftime për të krahasuar

  Nuk ka njoftime për të krahasuar
  Identifikohu
  Emri juaj
  Fjalekalimi
  Humbët fjalëkalimin? Kujtoj