Top 9 sende ushqimore për flokë të shkëlqyeshme

Nr. Referencës
RF847517
Titulli i njoftimit
Top 9 sende ushqimore për flokë të shkëlqyeshme
Përshkrim

Nëse jeni shpesh nëpër dieta, kjo mund të ndikojë keq në flokët tuaj. Më së mirë është të hani në shumëllojshmëri dhe shëndetshëm. Nëse të gjithë jetën keni pasur flokë të hollë, ushqimi nuk mund të ju ndihmojë që ta bëni më të dendur, por mund të ju ndihmojë që ta forconi atë.

Çdo muaj floku rriten nga 1 deri në 3 milimetër, ndërsa për rrënjët ku rriten flokët, thonjtë dhe lëkura themelet ia vënë sendet ushqimore që ne i përdorim. Nëse ushqeheni shëndetshëm, do të jenë më të forta nga jashtë edhe brenda.

SALMON

Salmoni është përplot omega 3, thartira e cila është bazë e ushqimit të shëndetshëm, e gjithashtu edhe burim i proteinës, hekurit dhe vitaminës B12.

Perimet e gjelbërta

Perimet e gjelbra të mbyllët janë përplot vitaminë A dhe C, hekur dhe kalcium, e këto janë manteli, spinaqi, brokoli…burime të përkryera për flokë.

GROSHA

Grosha është burim fantastik sepse ka plot proteina dhe nxit rritjen e flokëve.

KARROTA

Karrota është përplot vitaminë A i cili është i rëndësishëm për sy, por edhe për shëndet të përgjithshëm.

BAJAMET

Frytet e arrës dhe kjo të gjitha nga arra deri tek kikiriku, janë të përkryera për flokë. Janë burim i seleniumit, mineralit i cili është shumë i rëndësishëm për shëndetin e vërtitës. Frytet e arrës përmbajnë omega 3 thartirë dhe zink i cili është i rëndësishëm në forcimin e flokut.

PULA

Pula dhe biba janë zgjedhje e mirë e mishit nëse doni që ta rregulloni kualitetin e flokut. Këto lloje të mishrave janë të pasura me proteina të cilat janë të rëndësishme për ruajtjen e ngjyrës së flokëve si dhe për forcimin e fijes.

VEZËT

Veza është në të gjitha mënyrat e mirë për flokë. Janë përplot vitamina B12 dhe biotin.

DRITHËRAT

Të gjitha drithërat do t’i përshtaten flokut tuaj sepse ofrojnë zink të mjaftueshëm, hekur dhe vitaminë B.

QUMËSHTI

Prodhimet e qumështit, jo shumë të yndyrshëm, janë burim i jashtëzakonshëm i kalciumit i cili është i rëndësishëm për rritje të flokut.

  • Vlerësimi i tanishëm: 0
  • Votimi total: 0
 • Shkarkoje si PDF Shkarkoje si PDF
 • Denoncoje si të rremë Nrysho denoncimin
 • Skano barkodin ! Skano barkodin !
 • 1651 Vizitorë
Emri i shokut tuaj *
Posta elektronike e shokut tuaj *
Emri
Posta juaj elektronike
Mesazhi Juaj.
Vendos karakteret e figurës *
Kliko mbi imazhin për të rifreskuar figurën. Ju lutemi vendosni karakteret e përshkruara
Nuk ka komente te vendosura
Komento
Emri *
Arsyeja *
Vlerësimi
Mesazhi Juaj. *
Vendos karakteret e figurës *
Kliko mbi imazhin për të rifreskuar figurën. Ju lutemi vendosni karakteret e përshkruara
Ne e kemi të pamundur te gjejme këtë adresë të kërkuar () nuk ka të dhëna për këtë adresë
Vendosni denoncimin tuaj për këtë njoftim.
Po përpunohet...
Jeni të sigurtë që doni të anulloni denoncimin tuaj?

Njoftime për të krahasuar

  Nuk ka njoftime për të krahasuar
  Identifikohu
  Emri juaj
  Fjalekalimi
  Humbët fjalëkalimin? Kujtoj