Një model flokësh që rrezikon shikimin

Nr. Referencës
RF915743
Titulli i njoftimit
Një model flokësh që rrezikon shikimin
Përshkrim
Një kërcënim i vazhdueshëm qëndron prapa balukeve që bien mbi njërin sy.
Problemi është se, në rast se baluket anësore mbulojnë rregullisht syrin, mund të ndodhë një dobësim i shikimit që mund të çojë në ambliopi, që ndryshe njihet me emrin syri dembel. 
Një modë e mbështetur nga shumë VIP-a, femra e meshkuj, stili i flokëve me baluke që mbulojnë njërin sy është shumë e rrezikshme për shëndetin e syrit.
Sipas okulistit Australian Andrew Hogan: “në rast se lëvizni gjatë gjithë kohës me njërin sy të mbuluar, syri do të shohë më pak se syri tjetër, nuk do të dallojë detajet.”
Problemi është se baluket mbi sy veprojnë si një vello, duke penguar depërtimin e dritës së diellit dhe duke shkaktuar dobësimin e syrit, prandaj mendohuni mirë përpara se të mbani flokët mbi sy.
  • Vlerësimi i tanishëm: 0
  • Votimi total: 0
 • Shkarkoje si PDF Shkarkoje si PDF
 • Denoncoje si të rremë Nrysho denoncimin
 • Skano barkodin ! Skano barkodin !
 • 2275 Vizitorë
Emri i shokut tuaj *
Posta elektronike e shokut tuaj *
Emri
Posta juaj elektronike
Mesazhi Juaj.
Vendos karakteret e figurës *
Kliko mbi imazhin për të rifreskuar figurën. Ju lutemi vendosni karakteret e përshkruara
Nuk ka komente te vendosura
Komento
Emri *
Arsyeja *
Vlerësimi
Mesazhi Juaj. *
Vendos karakteret e figurës *
Kliko mbi imazhin për të rifreskuar figurën. Ju lutemi vendosni karakteret e përshkruara
Ne e kemi të pamundur te gjejme këtë adresë të kërkuar () nuk ka të dhëna për këtë adresë
Vendosni denoncimin tuaj për këtë njoftim.
Po përpunohet...
Jeni të sigurtë që doni të anulloni denoncimin tuaj?

Njoftime për të krahasuar

  Nuk ka njoftime për të krahasuar
  Identifikohu
  Emri juaj
  Fjalekalimi
  Humbët fjalëkalimin? Kujtoj