Kanelone me spinaq dhe djathë Maskarpone

Nr. Referencës
RF793171
Titulli i njoftimit
Kanelone me spinaq dhe djathë Maskarpone
Përshkrim
Për 5 perona nevijten:
500 gr kanelone
250 gr djathë maskarpone
200 gr gjizë pa kripë
50 gr djathë kaçkavall i grirë
350 gr spinaq
250 gr gjalpë
Kripe e piper
Salcë beshamel
Pastroni spinaqin, duke mbajtur vetëm gjethet dhe përvëlojeni në ujë të valuar me kripë. Në vazhdim kullojeni, priteni hollë dhe përziejeni me gjizën, djathin maskarpone  si dhe me pak kripë e piper. Përziejeni mirë me pirun. Në një tenxhere shkrini gjalpin dhe më pas shtoni miellin. Shtoni pak e nga pak qumështin, duke e përzier vazhdimisht. Ziejeni masën për pak minuta dhe në vazhdim shtoni kremin e qumështit. Përziejeni beshamelin derisa të fillojë të marrë valë, hidhni gjysmën e sasisë së djathit kaçkavall, arrën moskat, pak kripë e piper dhe hiqeni nga zjarri. Zieni kanelonet për 3 minuta në ujë me kripë dhe kullojini. Mbushini një e nga një me masën e spinaqit. Lyeni me gjalpë një tepsi pirekse dhe renditini në të kanelonet. Mbulojini sipër me salcën beshamel, hidhini djathin e mbetur kaçkavall dhe 20 gr gjalpë të prerë ne copa të vogla. Piqeni në furrë të nxehtë në 180° Celsius për rreth 30 minuta.
  • Vlerësimi i tanishëm: 2
  • Votimi total: 1
 • Shkarkoje si PDF Shkarkoje si PDF
 • Denoncoje si të rremë Nrysho denoncimin
 • Skano barkodin ! Skano barkodin !
 • 2977 Vizitorë
Emri i shokut tuaj *
Posta elektronike e shokut tuaj *
Emri
Posta juaj elektronike
Mesazhi Juaj.
Vendos karakteret e figurës *
Kliko mbi imazhin për të rifreskuar figurën. Ju lutemi vendosni karakteret e përshkruara
Nuk ka komente te vendosura
Komento
Emri *
Arsyeja *
Vlerësimi
Mesazhi Juaj. *
Vendos karakteret e figurës *
Kliko mbi imazhin për të rifreskuar figurën. Ju lutemi vendosni karakteret e përshkruara
Ne e kemi të pamundur te gjejme këtë adresë të kërkuar () nuk ka të dhëna për këtë adresë
Vendosni denoncimin tuaj për këtë njoftim.
Po përpunohet...
Jeni të sigurtë që doni të anulloni denoncimin tuaj?

Njoftime për të krahasuar

  Nuk ka njoftime për të krahasuar
  Identifikohu
  Emri juaj
  Fjalekalimi
  Humbët fjalëkalimin? Kujtoj