Biskota pa pjekje

Nr. Referencës
RF545334
Titulli i njoftimit
Biskota pa pjekje
Përshkrim

Përbërësit:
1/2 filxhan çaji sheqer.

1/2 filxhan çaji qumesht.
Pak kripë.
3 filxhan çaji tërsherë.
4 lugë gjellë kakao.
1/2 filxhan çaji qumësht.
1/2 filxhan çaji gjalp kikiriku (jo domosmdo).

Përgatitja:
Në një tenxhere hidhni sheqerin, kakaon, qumështin. Vendoseni tenxherën në zjarr dhe kur të marrin valë, ziejini për 1min të plotë. Largojeni nga zjarri.

Shtoni aty kripën, gjalpin e kikirikëve dhe në fund tërshëren. Përziejini mirë. Merreni brumin me lugë dhe hidheni mbi një letër alumini. Lërini të ftohen. Vendosini në  frigorifer për disa orë…

  • Vlerësimi i tanishëm: 0
  • Votimi total: 0
 • Shkarkoje si PDF Shkarkoje si PDF
 • Denoncoje si të rremë Nrysho denoncimin
 • Skano barkodin ! Skano barkodin !
 • 3247 Vizitorë
Emri i shokut tuaj *
Posta elektronike e shokut tuaj *
Emri
Posta juaj elektronike
Mesazhi Juaj.
Vendos karakteret e figurës *
Kliko mbi imazhin për të rifreskuar figurën. Ju lutemi vendosni karakteret e përshkruara
Nuk ka komente te vendosura
Komento
Emri *
Arsyeja *
Vlerësimi
Mesazhi Juaj. *
Vendos karakteret e figurës *
Kliko mbi imazhin për të rifreskuar figurën. Ju lutemi vendosni karakteret e përshkruara
Ne e kemi të pamundur te gjejme këtë adresë të kërkuar () nuk ka të dhëna për këtë adresë
Vendosni denoncimin tuaj për këtë njoftim.
Po përpunohet...
Jeni të sigurtë që doni të anulloni denoncimin tuaj?

Njoftime për të krahasuar

  Nuk ka njoftime për të krahasuar
  Identifikohu
  Emri juaj
  Fjalekalimi
  Humbët fjalëkalimin? Kujtoj