Cheesecake

Nr. Referencës
RF120541
Titulli i njoftimit
Cheesecake
Përshkrim

Përbërësit:

 • 400 gr biskota të thata (më mirë tip “ digestive”)
 • 5 vezë
 • 250 gr sheqer
 • 250 ml ujë
 • 1 qeskë xhelatinë për torta
 • 2 lugë sheqer
 • 250 gr gjalpë
 • 1 qeskë vanilje
 • 600 gr djathë Filadelfia
 • 1 konfeksion marmalatë manaferrash ose fruta pylli

Përgatitja:

Thërrmojmë biskotat dhe i përziejmë me gjalpin e shkrirë, thjesht me duar. Veshim me letër furre një tortierë ku hedhim biskotat e thërrmuara, të cilat i shtypim mirë për të krijuar kështu bazën e tortës. Tani vëmë në mikser vezët me sheqerin dhe vaniljen, ifrulojmë të gjitha së bashku, pastaj shtojmë djathin Filadelfia dhe i përziejmë përsëri. Hedhim kremin e formuar mbi bazën me biskota të tortës dhe e pjekim në furrë me 150 gradë për rreth 1 orë.
E lëmë tortën të ftohet. Shkrijmë në pak ujë qeskën e xhelatinës me 2 lugë sheqer dhe e valojmë për 1 minutë. Zbusim marmelatën me gjysmën e këtij shurupi, lyejmë me të tortën dhe e fusim në frigorifer për gati 1 orë.

  • Vlerësimi i tanishëm: 0
  • Votimi total: 0
 • Shkarkoje si PDF Shkarkoje si PDF
 • Denoncoje si të rremë Nrysho denoncimin
 • Skano barkodin ! Skano barkodin !
 • 2437 Vizitorë
Emri i shokut tuaj *
Posta elektronike e shokut tuaj *
Emri
Posta juaj elektronike
Mesazhi Juaj.
Vendos karakteret e figurës *
Kliko mbi imazhin për të rifreskuar figurën. Ju lutemi vendosni karakteret e përshkruara
Nuk ka komente te vendosura
Komento
Emri *
Arsyeja *
Vlerësimi
Mesazhi Juaj. *
Vendos karakteret e figurës *
Kliko mbi imazhin për të rifreskuar figurën. Ju lutemi vendosni karakteret e përshkruara
Ne e kemi të pamundur te gjejme këtë adresë të kërkuar () nuk ka të dhëna për këtë adresë
Vendosni denoncimin tuaj për këtë njoftim.
Po përpunohet...
Jeni të sigurtë që doni të anulloni denoncimin tuaj?

Njoftime për të krahasuar

  Nuk ka njoftime për të krahasuar
  Identifikohu
  Emri juaj
  Fjalekalimi
  Humbët fjalëkalimin? Kujtoj