Sallatë spinaqi me mollë dhe proshutë

Reference Number
RF670227
Title
Sallatë spinaqi me mollë dhe proshutë
Description
Për 4 persona nevojiten:
 
300 gr spinaq i freskët
2 mollë
Lëngu i një limoni
150 gr proshutë
3 qepë të njoma
Për dressing-un nevojiten:
1/3 filxhan çaji vaj ulliri
1 mollë
1 lugë gjelle mjaltë
1 lugë gjellë mustardë
1 tufë majdanoz, borzilok dhe dhiozmë
3 lugë gjelle uthull
Presim spinaqin me duar në copa të mëdha. Presim mollët në feta, me gjithe lëkurë dhe i vendosim në pak ujë me lëng limoni që të mos nxihen. Shtrojmë proshutën në një tepsi, mbi letër alumini dhe e pjekim në 170° Celsius, për rreth 10 minuta. Rrahim në mikser lëndët që nevojiten për dressing. Në një sallatjere përziejmë spinaqin, mollët, qepët e njoma të prera hollë. Nga lart e sperkatim me dressing. E shoqerojmë me proshutën e pjekur.
  • Current rating: 0
  • Total votes: 0
 • Save as PDF Save as PDF
 • Report broken listing Cancel my report
 • View QR Code View QR Code
 • 2069 Shows
Your Friend’s Name *
Your Friend’s Email *
Your Name
Your Email
Message
reCaptcha *
Click on the image to refresh the captcha. Please enter characters depicted on the image
There are no comments added
Add Comment
Author *
Title *
Rating
Message *
reCaptcha *
Click on the image to refresh the captcha. Please enter characters depicted on the image
We were unable to find the requested address () via Google street view due to Google street view doesn’t have data for this address.
Enter your report
Loading ...
Are you sure you want to cancel your report?

Listings to be compared

  There are no listings to compare
  Log in
  Username
  Password
  Forgot password? Remind