Për të luftuar gastritin mund të përdorni kamomil

Reference Number
RF147859
Title
Për të luftuar gastritin mund të përdorni kamomil
Description
Djegie stomaku, rëndesë, tretje e keqe, aciditet...
Në më të shumtën e rasteve janë simptomat kryesore të shqetësimeve të aparatit tretës ose më mirë të themi, bëhet fjalë për gastritin, një problem që prek mijëra e mijëra persona, të cilët kanë gjithnjë tendencën të vrapojnë tek ilaçet. Por përpara se të kërkojmë ndihmën e ilaçeve, ekziston një zgjidhje natyrale dhe është shumë njohur se ajo që mendojmë: Kamomili.
Një lule që mbron stomakun
I njohur si një mjet i jashtëzakonshëm për të luftuar pagjumësinë e për të sjellë gjumin, kamomili ka parime aktive që i veprojnë kundër tretjes së keqe, rëndimit dhe aciditetit në stomak, dhimbjeve të lidhura me këto shqetësime të aparatit tretës. Jo vetëm kaq: Flavonidet që përmban kamomili mbrojnë mukozat e stomakut nga problemet e shkaktuara nga ilaçet apo alkooli. Me një fjalë: për stomakun kamomili është një medikament i vërtetë.
Një çaj kamomili disa herë në ditë
Një apo 2 filxhanë kamomil në ditë, më mirë nëse përdoret i vakët, është mënyra më natyrale për të mbrojtur stomakun, për të lehtësuar dhimbjet e gastritit dhe sinjalet e tij të para.
  • Current rating: 0
  • Total votes: 0
 • Save as PDF Save as PDF
 • Report broken listing Cancel my report
 • View QR Code View QR Code
 • 1820 Shows
Your Friend’s Name *
Your Friend’s Email *
Your Name
Your Email
Message
reCaptcha *
Click on the image to refresh the captcha. Please enter characters depicted on the image
There are no comments added
Add Comment
Author *
Title *
Rating
Message *
reCaptcha *
Click on the image to refresh the captcha. Please enter characters depicted on the image
We were unable to find the requested address () via Google street view due to Google street view doesn’t have data for this address.
Enter your report
Loading ...
Are you sure you want to cancel your report?

Listings to be compared

  There are no listings to compare
  Log in
  Username
  Password
  Forgot password? Remind