Përzgjedhja e fustanit për shoqëruesen e nuses

Reference Number
RF138426
Title
Përzgjedhja e fustanit për shoqëruesen e nuses
Description
Sipas traditës, është nusja ajo që ia ofron fustanin shoqërueses së saj. Edhe kjo është një histori më vete! Çfarë duhet zgjedhur?
Ndodh që disa prindër të pranojnë të paguajnë vetë veshjen që nusja zgjedh për shoqëruesen.
 
Në rast se nusja ka më shumë se një shoqëruese, shpenzimet janë më të mëdha, por njëkohësisht do të duhet edhe t’u mbushet mendja nënave për zgjedhjen e fustaneve.
 
Në rast se si shoqëruese zgjidhet një adoleshente apo një vajzë e re, natyrisht që ajo do të marrë pjesë në përzgjedhjen e veshjes.
 
Në rast se shoqëruesja është e vogël në moshë, është mirë të përzgjidhet një veshje praktike ose që pranë vajzës të qëndrojë e ëma në mënyrë që të kujdeset për të.
 
Fustani mbetet veshja tradicionale më e përdorshme nga shoqërueset e nuses.
 
Përsa i përket pamjes së veshjes së shoqërueses ka dy teori:
Veshja e shoqërueses të jetë në harmoni me fustanin e nuses: një version në miniaturë i fustanit apo veshjes së nuses ose me të njëjtën ngjyrë dhe / ose me të njëjtën copë. 
Veshja e shoqërueses së nuses mund të jetë me ngjyrat, tonet dhe modelet që janë në harmoni me dekoracionet e përzgjedhura të dasmës.
 
I takon, pra, nuses të shfletojë revistat e të shkojë në butikë për të vendosur për veshjen e shoqërueses dhe të diskutojë për ngjyrat, copat dhe modelet me to dhe prindërit e tyre.
 
Nuk është e lehtë të gjënden fustane të bukura për shoqërueset e nuses apo veshje të bukura mbrëmjeje për to në vjeshtë dhe dimër.
  • Current rating: 0
  • Total votes: 0
 • Save as PDF Save as PDF
 • Report broken listing Cancel my report
 • View QR Code View QR Code
 • 2382 Shows
Your Friend’s Name *
Your Friend’s Email *
Your Name
Your Email
Message
reCaptcha *
Click on the image to refresh the captcha. Please enter characters depicted on the image
There are no comments added
Add Comment
Author *
Title *
Rating
Message *
reCaptcha *
Click on the image to refresh the captcha. Please enter characters depicted on the image
We were unable to find the requested address () via Google street view due to Google street view doesn’t have data for this address.
Enter your report
Loading ...
Are you sure you want to cancel your report?

Listings to be compared

  There are no listings to compare
  Log in
  Username
  Password
  Forgot password? Remind