Makarona me qiqra

Αριθμός αναφοράς
RF185369
Τίτλος
Makarona me qiqra
Περιγραφή

Perbersit:

-500 gr qiqra
-500 gr guaska, ose makarona tubo te prera.
-5 thelpinj hudhra
-5 luge supe rozmarine e thare
-6-7 l. supe vaj ulliri
-1 kuti domate konkase’
-kripe,piper
-parmexhino rexhiano i grire

I ziejmë ,por jo plotësisht qiqrat qe kemi vene qe ne darke ne ujë me kripe.
Ne një tenxhere vëmë te skuqen hudhrat me rozmarinën, gjersa te nxihen. Pastaj i heqim me një luge me vrima dhe aty shtojmë domate ,piper e pak ujë. E leme salcën te zieje ne zjarr te ngadalte për afërsisht 40′.
Hedhim qiqrat gjysme te ziera te tenxherja me salce, pasi i kemi kulluar. Shtojmë nga lëngu qe zjenë qiqrat, aq sa nevojitet dhe i leme te ziejnë te gjitha bashke 20′.
Kur ziejnë qiqrat brenda ne salce, atëherë hedhim makaronat guaska ose tubo te prera.
E ulim zjarrin e i leme te ziejnë ,gjersa te pine lëngun.
I servirim te nxehta e me djathin kaçkavall te grire sipër.

 • 2175 Εμφάνιση
Το Όνομα του Φίλου σου *
Το Ηλεκτρονικό Ταχυδρομείου του Φίλου σου *
Το Όνομά σου
Το Ηλεκτρονικό σου Ταχυδρομείο
Μήνυμα
Είστε ένας άνθρωπος? *
Κλικάρετε στην εικόνα για να ανανεωθεί το Σχήμα. Παρακαλώ εισάγετε τους χαρακτήρες που εμφανίζονται στην εικόνα
Δεν υπάρχουν σχόλια που προστέθηκαν
Προσθήκη Σχολίου
συγγραφέας *
Tίτλος *
Eκτίμηση
Μήνυμα *
Είστε ένας άνθρωπος? *
Κλικάρετε στην εικόνα για να ανανεωθεί το Σχήμα. Παρακαλώ εισάγετε τους χαρακτήρες που εμφανίζονται στην εικόνα
We were unable to find the requested address () via Google street view due to Google street view doesn’t have data for this address.
Enter your report
Φόρτωση...
Are you sure you want to cancel your report?

Ανακοίνωση προς συγκρίνετε

  Δεν υπάρχουν καταχωρήσεις για να συγκρίνετε
  Είσοδος
  Όνομα χρήστη
  Κωδικός πρόσβασης
  Ξεχάσατε τον κωδικό πρόσβασης; Υπενθύμιση