Firence - Nice-Barcelone - Monte Carlo - Milano

699.00 €
Nr. Referencës
RF423516
Titulli i njoftimit
Firence - Nice-Barcelone - Monte Carlo - Milano
Përshkrim
Firence - Nice-Barcelone - Monte Carlo - Milano - Rome

21 – 30 tetor


Dita e parë: 
Nisja nga Tirana në oren 20:00, në drejtim të Durrësit. Hyrja në traget. Akomodimi në kabina. Nisja për në Bari.

Dita e dytë: 
Mberritja ne Bari. Nisja për në Firence. Gjate rruges, ndalesa pushimi sipas dëshires. Mbërritja ne Firence dhe akomodimi ne hotel. Mbremje e lire.

Dita e tretë: 
Mengjesi ne hotel. Pas mengjesit , shetitje ne vendlindjen e Rilindjes Italiane. Ku do mund të vizitohen Piacca signore, Palacio di Vegio, Katedralja e famshme e Firencez. Dreka e lire. Pasdite, nisja për në Nice. Mberritja ne Nice dhe akomodimi ne hotel. 

Dita e katërt: 
Mengjesi ne hotel. Ne Nice, ju do te mund te vizitoni dhe te eksploroni pikat me atraktive te qytetit. Nder te cilat jane : 
Katedralja Ortodokse Ruse St. Nicolas, Manastiri Notre Dame de Cimiez, Katedralja de Saint Réparate, Basilika Notre Dame. Dreka e lire. Pasdite , nisja per ne Barcelone. Mbërritja ne Barcelone dhe akomodimi në hotel. Mbrëmje e lire.

Dita e pestë: 
Mengjesi ne hotel. Nen drejtimin e Guides do te vizitojme pikat me te bukura te Qytetit duke filluar nga 
Placa Catalunya. Placa Catalunya eshte nyja kryesore e qytetit ku ka një shesh te madh qëndror (si fokus të saj dhe këtu ju do të gjeni Shatervane , skulptura dhe verges bar – 
një oazë të mirëpritur të gjelbër nëzemër të qytetit). Barcelona (Catedral)& Barcelona Barri Gotic (Gothic Quarter) – Katedralia e Barcelones eshte pika kulmore e Gothic Quartier dhe si e tille ju do te shihni qe rreth saj do te kete shembuj te arkiterktures Gotike dhe mureve Romake. La Sagrada Familia by Antoni Gaudi - Sagrada Familia nga pikat turistike te Barcelonës në mbi 2.000.000 vizitorë në vit. Ajo është një nga ndërtesat më origjinale dhe ambicioz moderne. Las Ramblas- Las Ramblas në Barcelonë është një vendkalim 1.2 Km me zemër të qendrës së qytetit. Këtu ju do të shihni të gjitha llojet restoranteve, bareve dhe interpretuesve të rrugës së bashku me mijëra njerëz që shëtitisin deri në orët e hershme të mëngjesit. 
Barcelona Colum - Barcelona Colum monument është një ndërtesë gjigande 60 metra me statujën e Kolombit qëndron me krenari në krye duke treguar në drejtim të detit. Placa Espanya- është më shumë se vetëm një qendër komunikimi qendror të transportit në Barcelonë. Catalunya de Montjuïc simbolit MNAC) dhe stadiumit olimpik të gjitha të cilat janë vende tërheqëse dhe interesante për t'u vizituar.
Mbremje e lire. Akomodimi në hotel.

Dita e gjashtë: 
Mengjesi ne hotel. Pasdite , nisja për në Nice. Mberritja ne Nice dhe akomodimi ne hotel. Mbremje e lire.

Dita e shtatë: 
Mengjesi ne hotel. Me pas nisja për në Monte Carlo. Mberritja ne Monte Carlo. Qyteti njihet si qyteti më me shume pika atraktive turistike. Ndër pikat te cilat do te vizitohen jane : Kisha Sainte Dévote, Porti Monte-Carlo,
Kopshti Japonez te Monakos (Jardin Japonais de Monaco), Kazino Monte-Carlo, Opera Monte-Carlo, Kisha St. Charles.
Pasdite nisja drejt qytetit te Milanos. Gjatë rruges, ndalesa pushimi sipas deshires.
Mberritja ne Milano dhe akomodimi në hotel. Mbrëmje e lire.

Dita e tetë: 
Mengjesi ne hotel. Vizite qytetit të Milanos. Ku nder te tjera , do te vizitohen : Opera “Teatro alla Scala”, Galeria Vittorio Emanuele II, Pallati Borromeo, Stadiumi San Siro, Pallati Marino. 
Pasdite nisja drejt qytetit të Romes. Mbërritja ne Rome dhe akomodimi ne hotel. 

Dita e nëntë: 
Mengjesi ne hotel. Ne Rome , do te keni mundesin te vizitoni Katedralen e Piacca Shen Pjetrit, Vatikanin, Piacca Venecia, Coloseun, Trevi Fontana, Piacca Republika. Dreka e lire.
Pasdite nisja për në Bari. Gjate rruges ndalesa pushimi sipas deshires. Hyrja ne traget. Akomodimi ne kabina. Nisja për në Durrës.

Dita e dhjetë: 
Mbërritje në Durrës. Nisja për në Tiranë.

Çmimi për person ne Dhomë Dyshe 699 Euro

Në cmim përfshihen:
1. Udhëtimi me autobuz 
2. Udhëtimi me traget Durres-Bari-Durres ( me kabina)
3. Akomodimi në hotel 3* për 7 netë qendrimi 
4. Mëngjeset për të gjitha ditët e qendrimit
5. Guide profesionale ne qytetet perkatese
5. Shoqërues shqiptar për të gjitha ditët e qëndrimit
6. Siguracioni i shendetit në udhetim

Në cmim nuk përfshihen :
1. Gjithcka që nuk është përmendur në këtë program.
2. Hyrjet ne monumente dhe muzeume.
3. Drekat, darkat
4. Taksat lokale shteterore ne Itali (rreth 2 eur per person, paguhen individualisht ne recepsionin e hoteleve ne Itali)

Per cdo informacion te metejshem mos hezitoni te na kontaktoni..

Cel : 068 60 33 666
  • Vlerësimi i tanishëm: 4
  • Votimi total: 1
 • Shkarkoje si PDF Shkarkoje si PDF
 • Denoncoje si të rremë Nrysho denoncimin
 • Skano barkodin ! Skano barkodin !
 • 2542 Vizitorë
Emri i shokut tuaj *
Posta elektronike e shokut tuaj *
Emri
Posta juaj elektronike
Mesazhi Juaj.
Vendos karakteret e figurës *
Kliko mbi imazhin për të rifreskuar figurën. Ju lutemi vendosni karakteret e përshkruara
Nuk ka komente te vendosura
Komento
Emri *
Arsyeja *
Vlerësimi
Mesazhi Juaj. *
Vendos karakteret e figurës *
Kliko mbi imazhin për të rifreskuar figurën. Ju lutemi vendosni karakteret e përshkruara
Ne e kemi të pamundur te gjejme këtë adresë të kërkuar () nuk ka të dhëna për këtë adresë
Vendosni denoncimin tuaj për këtë njoftim.
Po përpunohet...
Jeni të sigurtë që doni të anulloni denoncimin tuaj?

Njoftime për të krahasuar

  Nuk ka njoftime për të krahasuar
  Identifikohu
  Emri juaj
  Fjalekalimi
  Humbët fjalëkalimin? Kujtoj