Cdo Fundjave Selanik 2 nete/ 3 dite 125 Eur HB

Nr. Referencës
RF135240
Titulli i njoftimit
Cdo Fundjave Selanik 2 nete/ 3 dite 125 Eur HB
Përshkrim
   Program Selanik
 
 
DITA 1: TIRANE - SELANIK
 
Nisemi nga Tirana ne oren 07.00. Pas nje udhetimi prej 3 oresh mberrijme ne qytetin e Pogradecit duke shijuar keshtu edhe liqenin e bukur te Pogradecit. Gjate rruges do te kemi ndalese per kafe dhe per te shijuar mengjesin. Rinisim udhetimin tone drejt qytetit te Korces dhe mberrijme ne piken kufitare te Kapshtices. Pas procedurave kufitare,i rejtohemi qytetit Kastoria. Kastoria eshte e pozicionuar ne veri te Greqise, në bregun perëndimor të liqenit të Orestiada, një luginë të rrethuar me male gelqerore. Kastoria si nje qytet i lashte eshte i mirenjohur per shume kisha bizantine, ka nje arkitekturë e brendshme qe daton nga periudha otomane, gjithashtu ka te zhvilluar peshkimin (trofta). Mundesi per dreken fakultative ne kete qytet. Vazhdojme udhetimin duke kaluar ne qytete te njohura si Kozani, Veria dhe mberritja ne mbremje ne Selanik.
Akomodimi ne hotel
 

 
DITA 1: SELANIK
 
 
City Tour Selanik. Pas mengjesit ne hotel fillojme viziten tone panoramike te qytetit te Selanikut. Selaniku, qyteti i dyte i Greqise per nga madhesia, ekonomia,tregtia dhe jeta politike. Vizita jone fillon : Kullen e Bardhe ne sheshin qendror te qytetit e ndertuar ne shekullin e XV, eshte nje monument dhe muze. Fillimisht e ndertuar nga osmanet per fortifikimn e qytetit, ajo u be nje burg famekeq dhe skena e ekzekutimeve masive gjate periudhes se sundimit osman. Eshte rimodeluar ne thelb pasi Greqia fitoi kontrollin e qytetit ne 1912 e adoptuar si simbol i qytetit. Me pas vizite ne Kishen e St. Sofia dhe Kishen Bizantine te St. Demetrios si dhe ne varrin e tij, e prej ketej ne Ancient Agora (pazari qendror i qytetit). Programi yne do te perfundoje ne Sheshin e Aristotelit duke shijuar bukurite e bregdetitdhe kohe ne dispozicion per dreken e cila eshte fakultative Mbasdite e lire ne qytetin e Selanikut.
(Opsion Extra Pagese )
Darke ne nje nga Tavernat lokale me Muzike Live ose Bouzuk
Akomodimi ne hotel
 

 
DITA 2: SELANIK - TIRANE
 
Pas mengjesit ne hotel nisemi drejt Tiranes. Rruges ne kthim idrejtohemi qyteteve te Verias, Kozani. Do kemi mundesi per te shijiuar rrugen panoramike te kesaj zone e cila ndahet nga autostrada e re me me shume se 12 tunele te rinj. Me pas i drejtohemi qytetit te Kastorias per nje pushim te shkurter. Ndalesa tjeter do te jete ne kufirin e Kapshtices ku do te kryhen procedurat kufitare. Opsionper kafe ne Pogradec dhe me pas nisja drejt Tiranes.
 
Mberritja ne Tirane .
 
Fundi i sherbimit tone.
 
Te perfshira
 
» Udhetim me autobus Tirane - Selanik - Tirane
» Akomodimi ne hotel 3* me mengjes
» City Tour Selanik
» City Tour Kastoria
» Guide profesionale
» Vizitat sipas programit
» Asistenca jone gjate gjithe kohes

 

 

 
  • Vlerësimi i tanishëm: 5
  • Votimi total: 1
 • Shkarkoje si PDF Shkarkoje si PDF
 • Denoncoje si të rremë Nrysho denoncimin
 • Skano barkodin ! Skano barkodin !
 • 2333 Vizitorë
Emri i shokut tuaj *
Posta elektronike e shokut tuaj *
Emri
Posta juaj elektronike
Mesazhi Juaj.
Vendos karakteret e figurës *
Kliko mbi imazhin për të rifreskuar figurën. Ju lutemi vendosni karakteret e përshkruara
Nuk ka komente te vendosura
Komento
Emri *
Arsyeja *
Vlerësimi
Mesazhi Juaj. *
Vendos karakteret e figurës *
Kliko mbi imazhin për të rifreskuar figurën. Ju lutemi vendosni karakteret e përshkruara
Ne e kemi të pamundur te gjejme këtë adresë të kërkuar (, ) nuk ka të dhëna për këtë adresë
Vendosni denoncimin tuaj për këtë njoftim.
Po përpunohet...
Jeni të sigurtë që doni të anulloni denoncimin tuaj?

Njoftime për të krahasuar

  Nuk ka njoftime për të krahasuar
  Identifikohu
  Emri juaj
  Fjalekalimi
  Humbët fjalëkalimin? Kujtoj