Mjek Kirurg Ortopedik

Nr. Referencës
RF334429
Titulli i njoftimit
Mjek Kirurg Ortopedik
Përshkrim
Emri:

Arjan Mullahi

Tel: 0049-24622044400
Celular: 0049-15233644667
E-mail: amullahi.sjk-li@ct-west.de
Website: www.krankenhaus-linnich.de
Specialitetet: Ortopedi-Traumatologji, Ortopedi, Kirurgji ortopedike
Procedurat: Proteza primare partiale dhe te plota si dhe nderrim protezash te artikulacioneve te Supit, Koksofemoral, te gjurit si dhe me Rekonstruxion dhe Transplantation te Kockave ne rastin e Defekteve. Artroskopi te Supit, Berrylit, Koksofemoral, Gjurit dhe te Kaviljes me nder te tjera Rekonstruksion te Manschetes Rotatore, te Labrumglenoidale deri ne Coracoidtransfer sipas Latarjet, Subacromiale Dekompression dhe ACJ-Resektion, Dekompression te Femoroacetabularen Impigement, Labrumrekonstruksion, LCA und LCP Rekonstruktion, Meniscusresektion dhe Suture,MPFL Rekonstruktion dhe Tuberosita Tibia Transfer ne rast Luxation te Patelles, autologe Osteochondrale Transplantation, Operatione te ndryshme ne Kembe si Chevron, Akin, Basis Open wedge, Lapidus, Arthorplasti dhe Arthrodese te Gishtave, Artrodese te Kaviljes, Operatione ne Tendinet te Qudriezeps, Pateles, Achilit, Plntarfasciitis, Operatione te Traumes nga Kyphoplasti deri ne Stabilisim dorsal ne shtyllen Kurrisore dhe te gjitha Kockat e tjera si dhe ne Trajtimin e Pseudoartroses dhe Infektioneve.
Vendi i punes: St. Josef-Krankenhaus Linnich Germany, Rurdorfer Str. 49, 52441 Linnich, Germany, Tirane
Kualifikime profesionale  
 
Diploma Mjek i pergjithshem 7. Korrik 1994 QSUT
Diploma Mjek Kirurg 21. Tetor 2002 QSUT Tirane
Diploma Mjek Kirurg 6. Qershor 2005 Hannover, Germany
Diploma Mjek Traumatolog 8. Nentor 2007 Hannover, Germany
Njejtesimi Diplomes se Mjekut ne Gjermani 17. Gusht 2009 Hannover, Germany
Diploma Mjek Traumatolog special 25. Gusht 2011 Hannover, Germany
Diploma Mjek Ortoped dhe Traumatolog 24. Janar 2013 Düsseldorf, Germany
Gjimnasi 06. Qershor 1989 Fushe-Kruje (Albanien)
Studimi 1989-1994 Universiteti Tiranes QSUT (Albanien)
1994-1995 Kruje Praktike Pasuniversitare, Spitali Kruje
1995-1998 Kruje Kryetar i Deges se ISKSH Kruje dhe Mjek urgjence, Spitali Kruje
Ne Spezializim 03.98-01.99 QSUT Tirane Mjek ne Spezializim, Klinika e Kirurgjise se pergj. dhe Viscerale, Prof. Dr. B. Elezi, QSUT „Nene Teresa“ Tirane
Ne Spezializim 01.99-04.99 Athine Mjek ne Specializim, Department of General Surgery, Dr. E. Nanos, GSNA 401 Athen (Greece)
Ne Spezializim 04.99-10.00 QSUT Tirane Mjek ne Spezializim, Klinika e Kirurgjise se pergj. dhe Viscerale, Prof. Dr. B. Elezi, QSUT „Nene Teresa“ Tirane
10.00-03.01 Germany Kursi i Gjuhes Gjermane, Bundessprachenamt Naumburg, Germany
Ne Spezializim 03.01-07.01 Bad Zwischenahn, Germany Mjek ne Specializim, Klinika e Kirurgjise, Dr. H. Port, Bundeswehrkrankenhaus Bad Zwischenahn, Germany
Ne Spezializim 07.01-09.02 Klinikum Oldenburg, Germany Mjek ne Specializim, Klinika e Kirurgjise se pergj. dhe Viscerale, Prof. Dr. H.-R. Raab, Klinikum Oldenburg, Germany
Ne Spezializim 11.02-09.06 Klinikum Emden, Germany Mjek ne Specializim, Klinika e Kirurgjise se pergj. e Thoraxit dhe Eneve te Gjakut, Prof. Dr. K. Orth si dhe Klinika e Kirurgjise se Traumes dhe Rekonstruktive, Dr. med. C. Hirthe, Klinikum Emden, G
Ne Spezializim 09.06-09.07 Friederikenstift Hannover, Germany Mjek ne Specializim, Klinika speciale e Kirurgjise se Traumes dhe Rekonstruktive, Prof. Dr. H. Lill, Friederikenstift Hannover, Germany
Ne Spezializim 09.07-06.08 Klinikum Emden, Germany Mjek ne Specializim, Klinika e Kirurgjise se Traumes dhe Rekonstruktive, Dr. med. C. Hirthe, Klinikum Emden, Germany
Ortoped dhe Traumatolog 07.08-12.08 Klinikum Leer. Germany Kirurg, Ortoped dhe Tramatolog Primar (Oberarzt), Klinika per Ortopedi dhe Traumatologji, Dr. med. R. Ulitzka, Klinikum Leer. Germany
Ortoped dhe Traumatolog 01.09-09.11 Klinikum Emden, Germany Kirurg, Ortoped dhe Tramatolog Primar (Oberarzt), Klinika per Ortopedi dhe Traumatologji, Dr. med. B. Scherger, Klinikum Emden, Germany
Ortoped dhe Traumatolog 10.11-09.14 Krankenhaus Düren, Germany Kirurg, Ortoped dhe Tramatolog Primar (Oberarzt), Klinika per Kirurgjine e Traumes dhe Ortopedike, Dr. med. B. Barden, Krankenhaus Düren, Germany
Shef i Klinikes nga 01.10.14 St. Josef-Krankenhaus Linnich, Germany Shef i Klinikes se Kirurgjise, Ortopedise dhe Tramatologjise, St. Josef-Krankenhaus Linnich, Germany
Vëndndodhja
Vendi
Albania
Qarku
Qarku i Tiranes
Qyteti / Zona
Tiranë
Adresa
Tirane
  • Vlerësimi i tanishëm: 0
  • Votimi total: 0
 • Shkarkoje si PDF Shkarkoje si PDF
 • Denoncoje si të rremë Nrysho denoncimin
 • Skano barkodin ! Skano barkodin !
 • 1120 Vizitorë
Emri i shokut tuaj *
Posta elektronike e shokut tuaj *
Emri
Posta juaj elektronike
Mesazhi Juaj.
Vendos karakteret e figurës *
Kliko mbi imazhin për të rifreskuar figurën. Ju lutemi vendosni karakteret e përshkruara
Nuk ka komente te vendosura
Komento
Emri *
Arsyeja *
Vlerësimi
Mesazhi Juaj. *
Vendos karakteret e figurës *
Kliko mbi imazhin për të rifreskuar figurën. Ju lutemi vendosni karakteret e përshkruara
Ne e kemi të pamundur te gjejme këtë adresë të kërkuar (Albania, Qarku i Tiranes, Tiranë, Tirane) nuk ka të dhëna për këtë adresë
Vendosni denoncimin tuaj për këtë njoftim.
Po përpunohet...
Jeni të sigurtë që doni të anulloni denoncimin tuaj?

Njoftime për të krahasuar

  Nuk ka njoftime për të krahasuar
  Identifikohu
  Emri juaj
  Fjalekalimi
  Humbët fjalëkalimin? Kujtoj