shqip

9,000.00 Lek
Nr. Referencës
RF136562
Titulli i njoftimit
shqip
Përshkrim

SUPERIOR MASS PROFESSIONAL  4.5 kg

RRITËS PESHE ME CILËSI TË LARTË!

 

Supplement FactsPer 100gPer Serving (255g)**% RDA*
Calories1636 kJ/391,4kcal4176 kJ/998kcal
Protein28g71g
Carbohydrate61,2g156g
Sugars6g15,3g
Fat2,5g6,3g
Saturated Fat1,3g3,4g
Cholesterol21,6mg55mg
Dietary Fiber1,2g3g
Sodium117,6mg300mg
Folic Acid31,4mcg15,7%80mcg
Vitamin B2(Riboflavin)100mcg5,9%255mcg
Vitamin B1-NO3 (Thiamine Mononitrate)155mcg10,2%395mcg
Vitamin B6-HCl (Pyridoxine Hydrochloride)243,1mcg12,2%620mcg
Vitamin E-Acetate 50%5,1mg16,9%13mg
Niacinamide15,7mg78,4%40mg

INGREDIENTS: Protein Blend (Whey Protein Concentrate,

Milk Protein Concentrate, Calcium Caseinate, Milk & Soy Isolate),

Carbohydrate (Dextrose, Maltodextrin, Fructose), Low Fat Cocoa powder 

(in Milk Chocolate flavour only), Natural and Artificial Flavor

Nëse doni të jeni BISHA e palestrës…………….ju duhet SUPERIOR MASS PROFESSIONAL!

Superior Mass Profesional është nje kombinim unik i matriksit të proteinave me cilësi të lartë, karbohidrateve me varg të gjatë të indeksit glicemik të ndryshëm, vitaminave dhe mineraleve, të formuluara për të siguruar një platformë perfekte të elementeve ushqyes fizik-ndërtues, për të shtuar masën muskulare. Ajo është e pasuruar me doza të rritura të Niacinamidit dhe me një kombinim specifik të vitaminave që mbështesin metabolizmin dhe lehtësojnë rritjen e masës muskulare dhe forcës.

ÇDO PORCION I SUPERIOR MASS PROFESIONAL JU FURNIZON ME:

71 gram Proteina me tretje të shpejtë, mesatare dhe të ngadaltë dhe çlirim të qëndrueshëm të –Whey Protein Concentrate, Hydrolyzed Whey Protein, Calcium Caseinate, Soy Protein Isolate dhe Milk Protein Concentrate. Koncentrati i proteinës whey siguron proteina me përthithje të shpejtë që janë burime perfekte direkt pas ushtrimeve. Milk protein është një protein me përthithje mesatare (4-6 orë) dhe më përmbajtje të lartë te aminoacideve. Milk and Soy protein është një kombinim proteinash me vlera të larta me një përthithje mesatare që stimulon rritjen e masës muskulare dhe rikuperimin e tyre. Rreth 1000 kalori shpërndahen nga një raport specifik i karbohidrateve dhe proteinës whey,që siguron një rritje të shpejtë të masës dhe forcës ndërkohë që nuk shkaktohet depozitim i panevojshëm i indit dhjamor, kjo falë karbohidrateve me veprim të shpejtë dhe të ngadalësuar. Karbohidratet në Superior Mass Professional janë të një indeksi të ndryshëm glicemik duke siguruar një furnizim uniform dhe konstant energjie të lartë kaq të domosdoshëme para dhe pas stërvitjes. Sa më shumë karbohidrate të futen në ciklin energjitik aq më shumë ato kanë mundësi të metabolizohen dhe të ruhen si glikogjen në muskul dhe në mëlçi. Falë përdorimit të përmisuar të karbohidrateve Superior Mass mund të përdoret për zhvillimin e masës muskulare si nga personat që ushtrohen fuqishëm ashtu dhe nga ta që stërviten normalisht.

4.3 gram BCAA nga të gjitha burimet (Leucine,Isoleucine dhe Valine ) furnizojnë muskujt e skeletit, ruajnë depot e glikogjenit dhe ndihmojnë në uljen e shpërbërjes së proteinave.

Përzierja për rikuperim – mbi 2.4 Glutamine, Glutamic Acid dhe Argininë (nga të gjitha burimet) për të rimbushur depot e glikogjenit në muskul gjatë dhe pas stërvitjes.

Një përbërje e pasuruar me vitamina dhe minerale për të siguruar metabolizmin korrekt të proteinave dhe karbohidrateve.

UDHËZIME:

Përzieni 4 lugë (scoop) (255gr) me një gotë prej 480 ml ujë të ftohtë, qumësht ose me pijen tuaj të preferuar. Konsumoni 1-2 porcione në ditë. E pëlqyeshme të përdoret pas stërvitjes dhe midis vakteve edhe në ditët kur nuk stërviteni.

SHËNIME:

Përdoreni këtë produkt vetëm si suplement ushqimor. Mund të ndodhë precipitim i produktit. Precipitimi mund të ndodhë gjatë transportit. Hidratimi dhe lagështia mund të shkaktojnë grumbullime dhe dekolorim të produktit. Luga e masës (scoop) është e përfshirë në paketim, por mund të bjerë në fund të produktit gjatë transportit.

MBAJENI LARG FËMIJËVE, RUAJENI NË VEND TË THATË DHE TË FRESKËT.HIDHENI PRODUKTIN PAS DATËS SË SKADENCËS.

FAKTORËT ALERGJIK:

PËRMBAN QUMËSHT DHE SOJ (LECITHIN). Prodhohet në një objekte GMP që përdor qumësht, vezë, 

Vëndndodhja
Adresa
rruga spiro ballkameni
Kodi postar
1000
  • Vlerësimi i tanishëm: 0
  • Votimi total: 0
 • Shkarkoje si PDF Shkarkoje si PDF
 • Denoncoje si të rremë Nrysho denoncimin
 • Skano barkodin ! Skano barkodin !
 • 1619 Vizitorë
Emri i shokut tuaj *
Posta elektronike e shokut tuaj *
Emri
Posta juaj elektronike
Mesazhi Juaj.
Vendos karakteret e figurës *
Kliko mbi imazhin për të rifreskuar figurën. Ju lutemi vendosni karakteret e përshkruara
Nuk ka komente te vendosura
Komento
Emri *
Arsyeja *
Vlerësimi
Mesazhi Juaj. *
Vendos karakteret e figurës *
Kliko mbi imazhin për të rifreskuar figurën. Ju lutemi vendosni karakteret e përshkruara
Ne e kemi të pamundur te gjejme këtë adresë të kërkuar (, , rruga spiro ballkameni, 1000) nuk ka të dhëna për këtë adresë
Vendosni denoncimin tuaj për këtë njoftim.
Po përpunohet...
Jeni të sigurtë që doni të anulloni denoncimin tuaj?

Njoftime për të krahasuar

  Nuk ka njoftime për të krahasuar
  Identifikohu
  Emri juaj
  Fjalekalimi
  Humbët fjalëkalimin? Kujtoj