Disa ide për të rikthyer qetësinë shpirtërore

Nr. Referencës
RF711734
Titulli i njoftimit
Disa ide për të rikthyer qetësinë shpirtërore
Përshkrim
Zgjidhni sportin për t’u çtensionuar dhe për të ruajtur formën e mirë fizike. Është mirë të merreni me një sport për ta mësuar trupin dhe të konsultoheni me një mjek për të bërë bilancin e gjëndjes suaj fizike përpara se të filloni aktivitetin sportiv.
Idealja do të ishte ushtrimi i aktiviteteve cardio-vaskulare, pastaj ushtrimeve për forcimin e muskujve. Është mirë që aktiviteti fizik të fillojë lehtë, por është e rëndësishme që sigurohet shpejt një ushtrim i rregullt i sportit, dy deri në tre herë në javë, dhe të mbahet një ekuilibër i mirë sidomos në lëmin ushqimor.
Përsa i përket kënaqësisë, plotësoni herë-herë seancën e sportit me një seancë saune apo hammami.
Dhe mos hezitoni të ushtroni aktivitete të ndryshme sportive: not, gjimnastikë ujore dhe të tjera, si ecje në këmbë, xhoging, fitnes. Në këtë mënyrë krijohet varioacioni, që është i mirë për gjëndjen fizike dhe gjëndjen morale në të njëjtën kohë.
  • Vlerësimi i tanishëm: 0
  • Votimi total: 0
 • Shkarkoje si PDF Shkarkoje si PDF
 • Denoncoje si të rremë Nrysho denoncimin
 • Skano barkodin ! Skano barkodin !
 • 2026 Vizitorë
Emri i shokut tuaj *
Posta elektronike e shokut tuaj *
Emri
Posta juaj elektronike
Mesazhi Juaj.
Vendos karakteret e figurës *
Kliko mbi imazhin për të rifreskuar figurën. Ju lutemi vendosni karakteret e përshkruara
Nuk ka komente te vendosura
Komento
Emri *
Arsyeja *
Vlerësimi
Mesazhi Juaj. *
Vendos karakteret e figurës *
Kliko mbi imazhin për të rifreskuar figurën. Ju lutemi vendosni karakteret e përshkruara
Ne e kemi të pamundur te gjejme këtë adresë të kërkuar () nuk ka të dhëna për këtë adresë
Vendosni denoncimin tuaj për këtë njoftim.
Po përpunohet...
Jeni të sigurtë që doni të anulloni denoncimin tuaj?

Njoftime për të krahasuar

  Nuk ka njoftime për të krahasuar
  Identifikohu
  Emri juaj
  Fjalekalimi
  Humbët fjalëkalimin? Kujtoj