Si të djegni kalori me truke!

Nr. Referencës
RF391953
Titulli i njoftimit
Si të djegni kalori me truke!
Përshkrim

Me lëvizje të vogla në kryerjen e aktiviteteve tuaja të përditshme,
ju do të djegni kalori ekstra …

Përveç palestëres dhe një diete të shëndetshme, ka truke të vogla të cilat në afat të gjatë ofrojnë rezultate të mahnitshme. Ndoshta numri i kalorive të djegura nuk është numri treshifror, por nuk duhet të mashtroheni, në qoftë se e bëni këtë për çdo ditë, shumë më shpejt ju mund të arrini pamjen tuaj ideale.

Dietologu Heather Bauer rekomandon 8 truke sekrete për shpenzime shtesë të kalorive! Futini të paktën disa prej tyre në jetën tuaj të përditshme.

Ngritja e shpejt
Kërcimi është një mënyrë e shpejtë dhe e lehtë për të djegur kalori. Bëjeni këtë lëvizje kur zgjoheni nga shtrati, ose, gjersa jeni duke pritur që të vlon uji për kafe. E kuptoni – nuk ka nevojë për përkushtimin e kohës shtesë të jetës suaj, vetëm kërceni përgjatë rrugës.
Numri i kalorive të djegura: 10 kalori për minutë.

Galiç me fen
Tharja e flokëve, veçanërisht nëse ajo është e gjatë, ajo mund të zgjatë pafund. Vrisni dy zogj me një gur duke bërë galic, apo edhe më të lehtë – praktikoni që të qëndroni në pozitën gjysmëulur, përderi sa feni e bën punën e tij.
Numri i kalorive të djegur: 100 kalori për pesë minuta

Puna me gishtërinj
Ndërsa jeni ulur në tavolinën e punës, trokitni lehtë me këmbën tuaj në dysheme. Bëjë atë 25 herë me njëren dhe pastaj edhe 25 me këmbën tjetër.
Numri i kalorive të djegur: 24-30 kalori.

Përfitoni nga reklamat
Në vend që të mërzitenni që serialin tuaj të preferuar e kanë ndëprerë përsëri reklamat, kthejeni situatën në favorin tuaj. Zgjohuni dhe bëjini hap pas hapi disa herë. Gjatë një ore të programit televiziv, reklamat përgjithshëm mund të zgjasin më shumë se 20 minuta! Kështu që ju do të keni mjaft kohë për të shtrënguar prapanicën dhe këmbët.

  • Vlerësimi i tanishëm: 0
  • Votimi total: 0
 • Shkarkoje si PDF Shkarkoje si PDF
 • Denoncoje si të rremë Nrysho denoncimin
 • Skano barkodin ! Skano barkodin !
 • 1637 Vizitorë
Emri i shokut tuaj *
Posta elektronike e shokut tuaj *
Emri
Posta juaj elektronike
Mesazhi Juaj.
Vendos karakteret e figurës *
Kliko mbi imazhin për të rifreskuar figurën. Ju lutemi vendosni karakteret e përshkruara
Nuk ka komente te vendosura
Komento
Emri *
Arsyeja *
Vlerësimi
Mesazhi Juaj. *
Vendos karakteret e figurës *
Kliko mbi imazhin për të rifreskuar figurën. Ju lutemi vendosni karakteret e përshkruara
Ne e kemi të pamundur te gjejme këtë adresë të kërkuar () nuk ka të dhëna për këtë adresë
Vendosni denoncimin tuaj për këtë njoftim.
Po përpunohet...
Jeni të sigurtë që doni të anulloni denoncimin tuaj?

Njoftime për të krahasuar

  Nuk ka njoftime për të krahasuar
  Identifikohu
  Emri juaj
  Fjalekalimi
  Humbët fjalëkalimin? Kujtoj