Lufta me shenjat nëpër lëkurë

Nr. Referencës
RF157619
Titulli i njoftimit
Lufta me shenjat nëpër lëkurë
Përshkrim

Për të gjithë ata që kanë ndonjë shenjë që duan ta fshehin…

A keni në trup ndonjë shenjë që e shihni si problem estetik, me siguri keni menduar se si ta hiqni apo edhe ta fshihni. Ajo e para dhe themelorja nga e cila duhet të jemi të vetëdijshëm është që shenja asnjëherë nuk mund të hiqet tërësisht. Shkak i kësaj është që në lëkurë në maje të shenjës bëhet ndryshim i përhershëm, ndërsa tekstura e lëkurës dhe kolagjeni janë të dëmtuara gjatë.

Përsëri, shenjat janë relativisht të suksesshme në heqje me tretmanë laser (jo tërësisht, siç e kemi e cekur, por definitivisht janë zgjidhja më e mirë) i cili ndikon në kolagjen ndër vetë shenjën, ndërsa nuk e dëmton më shumë lëkurën. Sukses më i madh me këtë metodë do të kenë ata me lëkurë më të mbyllët sepse në lëkurë më të errët shenjat janë më pak të dukshme.

Nëse ju mundon pigmenti i lëkurës për shenjë, do ju ndihmojnë pillingje të ndryshme që do ta heqin shtresën më të errët të lëkurës, dhe kjo do mundësojë zbardhimin e saj për disa nuanca.  Por ndonjëherë pigmenti i errët mbetet i  mbyllur nën kolagjen, e në këtë rast pillingu nuk do të ndihmojë. Për këto raste më së miri është tretmani laserit.

Nëse nuk keni mundësi financiare për tretman laserik, shenjën gjithmonë mund ta fshihni me pudër, e nëse nuk jeni të sigurt se si ta bëni këtë, shikoni nëpër faqe të ndryshme për të parë si vendoset pudra.

  • Vlerësimi i tanishëm: 0
  • Votimi total: 0
 • Shkarkoje si PDF Shkarkoje si PDF
 • Denoncoje si të rremë Nrysho denoncimin
 • Skano barkodin ! Skano barkodin !
 • 1505 Vizitorë
Emri i shokut tuaj *
Posta elektronike e shokut tuaj *
Emri
Posta juaj elektronike
Mesazhi Juaj.
Vendos karakteret e figurës *
Kliko mbi imazhin për të rifreskuar figurën. Ju lutemi vendosni karakteret e përshkruara
Nuk ka komente te vendosura
Komento
Emri *
Arsyeja *
Vlerësimi
Mesazhi Juaj. *
Vendos karakteret e figurës *
Kliko mbi imazhin për të rifreskuar figurën. Ju lutemi vendosni karakteret e përshkruara
Ne e kemi të pamundur te gjejme këtë adresë të kërkuar () nuk ka të dhëna për këtë adresë
Vendosni denoncimin tuaj për këtë njoftim.
Po përpunohet...
Jeni të sigurtë që doni të anulloni denoncimin tuaj?

Njoftime për të krahasuar

  Nuk ka njoftime për të krahasuar
  Identifikohu
  Emri juaj
  Fjalekalimi
  Humbët fjalëkalimin? Kujtoj