Kremi i Kleopatrës për fytyrë dhe trup

Nr. Referencës
RF423267
Titulli i njoftimit
Kremi i Kleopatrës për fytyrë dhe trup
Përshkrim

u sjellim recetën për krem krejtësisht natyral për fytyrë dhe trup, i cili përmban gjithçka që i nevojitet lëkurës suaj për tu bërë e butë, e pastër, më e bukur dhe e mirëmbajtur.

Udhëzimin e kemi gjetur në blogun Nurturinghealththroughnature dhe kremin nuk është vështirë për ta bërë.

Xhejms nga blogu i lartëpërmendur ka vendosur që t’ia kushtojë këtë krem udhëheqëses së njohur egjiptiane Kleopatrës.

Ju nevojitet:

Grupi i vajrave:

 • 20 gram dyll bletësh
 • 1/3 filxhan vaj kokosi
 • ½ filxhan vaj ulliri (apo susami, bajame)
 • 1lugë vaj eterik të luleve apo ndonjë tjetër që ju e preferoni, të butë për lëkurë, edhe pse për këtë përbërës nuk nevojitet.

Grupi i ujit:

 • 100 ml aloe vera xhel
 • 150 ml ujë trëndafili

Kremin e bën marrëdhënia me bazë uji dhe vaji – 50:50.

Shkrijeni dyllin dhe vajin e kokosit në avull. Përzieni aloe vera dhe ujin e trëndafilit dhe lërini të rrinë.

Dyllin e shkrire dhe vajin hiqini nga uji dhe lërini që masa të ftohet- le të jetë e nxehtë për prekje por jo shumë. (vetëm kini kujdes që vaji e dylli mos të ngurtësohen përsëri).

Në këtë masë të vakët hidhni vaj ulliri dhe përzieni. Shtoni vajin eterik, nëse e përdorni. Menjëherë përzierjen vendoseni në mikser. Lehtë përzini përbërësit dhe hidhni përzieni aloe vera dhe ujin e trëndafilit- pak nga pak. Përzieni deri sa të fitoni masë homogjene.
Do të fitoni 50 ml krem për fytyrë dhe mund ta ruani në enë xhami. Në vend të ujit të trëndafilit mund të përdorni edhe ujë të filtruar. Është interesante që ky krem ka afat të gjatë – deri në një vit. Përdoreni në fytyrë të pastër sipas nevojës, por më së miri në mëngjes.

Cfarë mendoni, a ia vlenë ta bëni? A është ky krem për fytyrë dhe trup për ju?krem

  • Vlerësimi i tanishëm: 0
  • Votimi total: 0
 • Shkarkoje si PDF Shkarkoje si PDF
 • Denoncoje si të rremë Nrysho denoncimin
 • Skano barkodin ! Skano barkodin !
 • 1585 Vizitorë
Emri i shokut tuaj *
Posta elektronike e shokut tuaj *
Emri
Posta juaj elektronike
Mesazhi Juaj.
Vendos karakteret e figurës *
Kliko mbi imazhin për të rifreskuar figurën. Ju lutemi vendosni karakteret e përshkruara
Nuk ka komente te vendosura
Komento
Emri *
Arsyeja *
Vlerësimi
Mesazhi Juaj. *
Vendos karakteret e figurës *
Kliko mbi imazhin për të rifreskuar figurën. Ju lutemi vendosni karakteret e përshkruara
Ne e kemi të pamundur te gjejme këtë adresë të kërkuar () nuk ka të dhëna për këtë adresë
Vendosni denoncimin tuaj për këtë njoftim.
Po përpunohet...
Jeni të sigurtë që doni të anulloni denoncimin tuaj?

Njoftime për të krahasuar

  Nuk ka njoftime për të krahasuar
  Identifikohu
  Emri juaj
  Fjalekalimi
  Humbët fjalëkalimin? Kujtoj