Vaji i ullirit, produkt kozmetike

Nr. Referencës
RF612488
Titulli i njoftimit
Vaji i ullirit, produkt kozmetike
Përshkrim
Vaji i ullirit ushqen lëkurën, duke e acidifikuar, pa rritur prodhimin e yndyrës...
Vaji i ullirit është një burim shëndeti për organizmin tonë dhe avantazhet e tij të shumëllojshme janë të njohura, jo vetëm nga sektori ushqimor, por edhe nga ai kozmetik, ku tanimë ai është në përbërjen e shumë produkteve.
Kur je 20 vjeç, vaji i ullirit u jep flokëve shkëlqim dhe pastron lëkurën
Acidet yndyrore  të pranishme në vajin e ullirit rikrijojnë përbërjen e shtresës hidrolipidike të lëkurës, duke favorizuar ndërrimin qelizor të epidermës, shtresës së sipërme të lëkurës. Vaji i ullirit ushqen lëkurën, duke e acidifikuar, pa rritur prodhimin e yndyrës.
Në kokë, lëreni të pushojë për tërë natën dhe në mëngjes lajeni disa herë, për të hequr çdo mbeturinë vaji. Kjo është shumë e çmuar edhe në rastin e zbokthit. 
Në fytyrë, një maskë me vaj ulliri funksionon njëlloj si një letër e fortë thithëse, duke eliminuar gjithë papastërtitë e depozituara në sipërfaqe të lëkurës dhe duke lëshuar të gjitha parimet ushqyese, që janë në përbërjen e tij. Mjafton ta lyesh me një penel e ta lesh të pushojë për 10-15 min dhe pastaj duhet larë mirë.
Kur je 30 vjeç, vaji i ullirit hidraton thellësi lëkurën
Vitamina A, e pranishme në vajin e ullirit, ndihmon për zhvillimin dhe riparimin e indeve të lëkurës:  e ushqen dhe e mban lëkurën të butë dhe të lëmuar. Në këtë moshë, produktet e kozmetikës të pasuruara me vaj ulliri janë trajtimi më i mirë ditor për të garantuar një lëkurë të shëndetshme dhe të shkëlqyer.
Kur je 40 vjeç, vaji i ullirit kalit dhe kompakton lëkurën
Kundër rënies së lëkurës, është e nevojshme të masazhosh çdo ditë gjithë trupin me shtresë të hollë vaji ulliri: kjo bën që lëkura të thithë të gjithë agjentët aktivë (tokoferolët që garantojnë efektin antirënie të lëkurës). Duke e pasuruar me 2-3 pika vaj rozmarine, vaji i ullirit ushtron një veprim kullues dhe masazhimi bëhet çdo ditë në të gjitha zonat kritike.
Kur je 50 vjeç, vaji i ullirit ka një veprim të menjëhershëm antiplakje
Pas një farë moshe, për shkak të faktorëve mjedisorë (ndotjes), të të sjellurit (pirjes së duhanit, konsumit të alkoolit apo kafesë) dhe të rritjes (kalimit të viteve), mbrojtjet natyrale të organizmit nuk mjaftojnë më. Është periudha kur duhet të mbrohemi edhe nga jashtë, duke ushqyer lëkurën me produkte kozmetike me efekt antiplakje: ndër më të efektshmit janë edhe ato me bazë vaj ulliri. Vaji i ullirit ekstra verxhine  është i përsosur sidomos kundër rrudhave: disa pika të shtuara në kremin e natës çdo mbrëmje rigjallërojnë indet e rëna dhe veprojnë edhe kundër çarjes së lëkurës.
  • Vlerësimi i tanishëm: 0
  • Votimi total: 0
 • Shkarkoje si PDF Shkarkoje si PDF
 • Denoncoje si të rremë Nrysho denoncimin
 • Skano barkodin ! Skano barkodin !
 • 2241 Vizitorë
Emri i shokut tuaj *
Posta elektronike e shokut tuaj *
Emri
Posta juaj elektronike
Mesazhi Juaj.
Vendos karakteret e figurës *
Kliko mbi imazhin për të rifreskuar figurën. Ju lutemi vendosni karakteret e përshkruara
Nuk ka komente te vendosura
Komento
Emri *
Arsyeja *
Vlerësimi
Mesazhi Juaj. *
Vendos karakteret e figurës *
Kliko mbi imazhin për të rifreskuar figurën. Ju lutemi vendosni karakteret e përshkruara
Ne e kemi të pamundur te gjejme këtë adresë të kërkuar () nuk ka të dhëna për këtë adresë
Vendosni denoncimin tuaj për këtë njoftim.
Po përpunohet...
Jeni të sigurtë që doni të anulloni denoncimin tuaj?

Njoftime për të krahasuar

  Nuk ka njoftime për të krahasuar
  Identifikohu
  Emri juaj
  Fjalekalimi
  Humbët fjalëkalimin? Kujtoj