Si të zgjidhet manikyri?

Nr. Referencës
RF134195
Titulli i njoftimit
Si të zgjidhet manikyri?
Përshkrim
Manikyr transparent, i kuq, rozë apo me xixa, cilin duhet të zgjidhni?
Nuk është e lehtë të orientoheni! Aq më tepër që çdo vit dalin produkte të reja, gjë që e vështirëson edhe më shumë orientimin, por nuk ka pse të shqetësoheni! Më poshtë do të gjeni disa këshilla për përzgjedhjen e manikyrit që ju shkon e për t’u bërë e bukur deri tek thonjtë!
Rregulli kryesor
Kombinojeni manikyrin me lukun tuaj!
Në fakt, manikyri është pjesë e modës. Si një aksesor, ai përkryen veshjen. Prandaj, për të evituar gabimet në shije, kombinoni ngjyrën e manikyrit me atë të rrobave tuaja.
Truket që duhen ditur prë të zgjedhur ngjyrën e manikyrit
Zgjidhni një manikyr që të ketë të paktën njërën nga ngjyrat e veshjes suaj.
Manikyri transparent, rozë, krem apo bezhë u jep duarve një pamje delikate e të përmbajtur. sido që të jetë luku juaj dhe në çfardo stine, nuancat natyrale janë shumë të përshtatshme. Cilat janë avantazhet? Vihet shpejt dhe qëndron tre – katër ditë.
Ndërsa, në rast se zgjidhni një manikyr francez, koha e lyerjes është më e gjatë, por efekti është shumë i arritur.
Manikyri i kuq mishëron femëroren. Është shumë shik për në mbrëmje dhe shkon shumë me buzët e lyera me buzëkuq me shkëlqim apo me buzëkuq të kuq.
Këshilla: blini manikyrin dhe buzëkuqin të së njëjtës markë në mënyrë që të evitoni çfardo problemi!
Të evitohet: manikyri i kuq kërkon lyerjen me një bazë dhe dy shtresa manikyr, prandaj është mirë të mos nxitoni, por me të rezultati galmour është i sigurt.
Së fundi, duhet ta dini që manikyri i kuq shkon shumë mirë me veshje të zeza apo me veshje me nuanca të kuqe.
Për t’i nxjerrë në pah duart tuaja, zgjidhni manikyr të errët (gështenjë, vjollcë, ngjyrë kumbulle). Ky lloj manikyri shkon me një make-up të syve me nuanca të ngjashme dhe shumë të ngjeshur. (Nuanca çokollate, vjollcë ose ngjyrë kafe).
Të evitohet: manikyret në ngjyrë kumbulle apo në ngjyrë vjollcë nuk shkojnë me veshje të zezë. Të kombinohet me një luk me ngjyra të ftohta si e bardha ose grija.
Ultra modë: manikyri i zi vihet në thonj të shkurtër e formë katrore. Ai shkon me veshje të errët.
Të evitohet: kombinimi i veshjes ngjyrë gështenjë me manikyrin e zi.
Manikyri apo pedikyri me xixa i jep dritë stilit tuaj. Shumë i harreshëm në thonjtë e këmbëve të nxirra në verë, ai mund të jetë edhe aksesori festiv i një mbrëmjeje dimërore, por kujdes! Duhet të përdoret me raste.
Të zgjedhësh ngjyrën e duhur nuk është aq e vështirë, por duhet zgjedhur manikyri i duhur midis manikyreve të ndryshëm që ekzistojnë në treg: me nuanca sedefi, me shkëlaim apo pa shkëlqim.
Në jetën e përditshme apo kur shkoni në punë, zgjidhni manikyrin pa shkëlqim. Ka një efekt të përmbajtur dhe u shkon shumë grave të cilave u pëlqen make-up-i pa efekte dhe natyral.
Ultra modern, llaku i jep një notë të sofistikuar stilit tuaj. Çfardo ngjyre që të ketë, ai ka një efekt të rafinuar dhe u jep duarve një pamje ultra femërore.
Manikyri me nuanca sedefi nuk është më në modë, por me të mund të lyhen shumë mirë thonjtë e duarve të nxira.
  • Vlerësimi i tanishëm: 0
  • Votimi total: 0
 • Shkarkoje si PDF Shkarkoje si PDF
 • Denoncoje si të rremë Nrysho denoncimin
 • Skano barkodin ! Skano barkodin !
 • 2073 Vizitorë
Emri i shokut tuaj *
Posta elektronike e shokut tuaj *
Emri
Posta juaj elektronike
Mesazhi Juaj.
Vendos karakteret e figurës *
Kliko mbi imazhin për të rifreskuar figurën. Ju lutemi vendosni karakteret e përshkruara
Nuk ka komente te vendosura
Komento
Emri *
Arsyeja *
Vlerësimi
Mesazhi Juaj. *
Vendos karakteret e figurës *
Kliko mbi imazhin për të rifreskuar figurën. Ju lutemi vendosni karakteret e përshkruara
Ne e kemi të pamundur te gjejme këtë adresë të kërkuar () nuk ka të dhëna për këtë adresë
Vendosni denoncimin tuaj për këtë njoftim.
Po përpunohet...
Jeni të sigurtë që doni të anulloni denoncimin tuaj?

Njoftime për të krahasuar

  Nuk ka njoftime për të krahasuar
  Identifikohu
  Emri juaj
  Fjalekalimi
  Humbët fjalëkalimin? Kujtoj