Zgjidhje e shpejtë për erë të këndshme në pjesët intime

Nr. Referencës
RF150179
Titulli i njoftimit
Zgjidhje e shpejtë për erë të këndshme në pjesët intime
Përshkrim

Ushqimi i caktuar në mënyrë specifike sulmon trupin tuaj, duke e ndërruar balansin e sheqerit, bakterijeve dhe komponeteve kimike të organizmit tuaj

Mënyra e të ushqyerit direkt mund të ndikojë në atë se çfarë ere mund të ketë vagina juaj. Ushqimi i caktuar në mënyrë specifike sulmon trupin tuaj, duke e ndërruar balansin e sheqerit, bakterijeve dhe komponeteve kimike të organizmit tuaj. Njësoj si kur hani hudhra në sasi të mëdha dhe me ditë kundërmoni në atë erë , kështu edhe disa artikuj ushqimorë mund të ndikojnë në erë më të mirë të pjesës suaj intime, përkatësisht të lengjeve që krijohen gjatë seksit. Gjithashtu, erën e pakëndëshme mund ta stimulojnë alkooli, cigarja dhe ushqimi me shumë erëza.

Fshehtësia është tek ushqimi

Së pari, largoni sheqerin e tepërt, sepse niveli i tij i lartë në gjak mund të sjellë deri tek infeksioni bakterial (të cilën e përcjell kruarja dhe sekreti i bardhë), e bashkë me të edhe era e keqe e vaginës. Gjithashtu duhet të hani ananas, limon dhe portokall. Edhe krahas mungesës së vërtetimeve shkencëtare, përvojat femrore tregojnë që këto pemë stimulojnë erë të këndëshme dhe shije organit intim. Përveç kësaj, jogurti cilësohet si një ruajtës i mirë i shëndetit të vaginës, sepse përmban bakterijen e cila në mënyrë natyrale paraqitet në organizmin tonë dhe është përgjegjës për ruajtje të pjesës intime. Edhe çaji mentë rekomandohet gjithashtu.

Mirëmbajtja

Qimet më të gjata në pjesën intime nuk provokojnë gjithsesi erën e keqe, por mund të jenë shkas i mbledhjeve të bakterieve, sidomos nëse nuk e keni mirëmbajtjen në nivel. Nëse doni që t’i ikni edhe mundësisë më të vogël për këtë , mund t’i hiqni qimet me zhiletë apo thjesht t’i shkurtoni ato. Shkurtimi i qimeve në pjesë intime mund të jetë zgjidhja më e mirë pasi që rruarja mund të shkaktojë edhe irritim të lëkurës.

Salvetat e lagëta

Në raste të veçanta, janë të mirëseardhura edhe salvetat e lagëta. Megjithate, me to fshini vetëm pjesën e jashtme të pjesës intime, e gjithsesi zgjidhja juaj le të jenë salvetat pa erë apo bebi salvetat.

  • Vlerësimi i tanishëm: 0
  • Votimi total: 0
 • Shkarkoje si PDF Shkarkoje si PDF
 • Denoncoje si të rremë Nrysho denoncimin
 • Skano barkodin ! Skano barkodin !
 • 2027 Vizitorë
Emri i shokut tuaj *
Posta elektronike e shokut tuaj *
Emri
Posta juaj elektronike
Mesazhi Juaj.
Vendos karakteret e figurës *
Kliko mbi imazhin për të rifreskuar figurën. Ju lutemi vendosni karakteret e përshkruara
Nuk ka komente te vendosura
Komento
Emri *
Arsyeja *
Vlerësimi
Mesazhi Juaj. *
Vendos karakteret e figurës *
Kliko mbi imazhin për të rifreskuar figurën. Ju lutemi vendosni karakteret e përshkruara
Ne e kemi të pamundur te gjejme këtë adresë të kërkuar () nuk ka të dhëna për këtë adresë
Vendosni denoncimin tuaj për këtë njoftim.
Po përpunohet...
Jeni të sigurtë që doni të anulloni denoncimin tuaj?

Njoftime për të krahasuar

  Nuk ka njoftime për të krahasuar
  Identifikohu
  Emri juaj
  Fjalekalimi
  Humbët fjalëkalimin? Kujtoj