Vajzat martohen në 30, kurse djemtë në 32 vjet

Nr. Referencës
RF153016
Titulli i njoftimit
Vajzat martohen në 30, kurse djemtë në 32 vjet
Përshkrim

Sipas të dhënave të profesionistëve britanikë, gratë sot hyn në maretesë tetë vjet më vonë se sa e kanë bërë nënat e tyre, shkruan Daily Mail. Mosha mesatare në të cilën gratë për herë të parë hyjnë në martesë është 30 vjeç, dhe arsyeja është dëshira për të ndërtuar një karrierë.

Për shkak të karrierës gratë dhe burrat çdo herë e më vonë martohen.

Sipas të dhënave të marra nga ekspertë nga Universiteti i Mançesterit në vitin 2000 mosha mesatare për martesë ishte 28 vjeç kurse në vitin 1970 ishte vetëm 22 vjet.

“Në të kaluarën, gratë në vendin e parë e kanë futur jetën familjare, kurse tani kur janë duke hyrë në moshën e rritur në vendin e parë janë ato. Kostoja që kërkohet për një martesë mundet gjithashtu të jetë një faktor për shtyrje të martesës”, thotë studiuesja Anastasia de Waal

Meshkujt gjithashtu shumë më vonë vendosin të martohen, dhe mosha mesatare e sotme është përrreth 32 vjet. Para 40 viteve limiti ishte 24 vjeç.

Statistikat gjithashtu tregojnë se që nga viti 1985 deri më tani është numri më i vogël i martesave

  • Vlerësimi i tanishëm: 0
  • Votimi total: 0
 • Shkarkoje si PDF Shkarkoje si PDF
 • Denoncoje si të rremë Nrysho denoncimin
 • Skano barkodin ! Skano barkodin !
 • 1720 Vizitorë
Emri i shokut tuaj *
Posta elektronike e shokut tuaj *
Emri
Posta juaj elektronike
Mesazhi Juaj.
Vendos karakteret e figurës *
Kliko mbi imazhin për të rifreskuar figurën. Ju lutemi vendosni karakteret e përshkruara
Nuk ka komente te vendosura
Komento
Emri *
Arsyeja *
Vlerësimi
Mesazhi Juaj. *
Vendos karakteret e figurës *
Kliko mbi imazhin për të rifreskuar figurën. Ju lutemi vendosni karakteret e përshkruara
Ne e kemi të pamundur te gjejme këtë adresë të kërkuar () nuk ka të dhëna për këtë adresë
Vendosni denoncimin tuaj për këtë njoftim.
Po përpunohet...
Jeni të sigurtë që doni të anulloni denoncimin tuaj?

Njoftime për të krahasuar

  Nuk ka njoftime për të krahasuar
  Identifikohu
  Emri juaj
  Fjalekalimi
  Humbët fjalëkalimin? Kujtoj