Si të shpëtojmë nga seksi i mërzitshëm?

Nr. Referencës
RF688045
Titulli i njoftimit
Si të shpëtojmë nga seksi i mërzitshëm?
Përshkrim

Jo çdo ditë është e dielë prandaj edhe çifteve më të pasionuar ju ndodhë që të bëjnë seks në mënyrë rutinore. A jeni duke shkuar në kahje të rutinës? Më poshtë ju kemi paraqitur disa zgjidhje se si seksi mos t’ju bëhet i mërzitshëm, por ajo që në të vërtetë është – argëtim. Truket e vogla të marra nga faqja e internetit iVillageA, dhe ato të cilat do t’ju ndihmojnë për të bërë këtë janë frymëmarrja tantrike dhe kërkimi i pikës së vërtetë për stimulimin.

Prekni pikat e duhura
Në pjesën e fundit të shpindës ka një pikë përmes të cilës kalojnë nervat e shumta që janë të lidhura me organet gjenitale, dhe është ideale për stimulim seksual dhe eksitim të grave dhe rrit intensitetin e orgazmës, thotë terapisti për akupresion Michael Reed Gach.

Merrni frymë
Harmonizimi me partnerin është shumë i rëndësishëm, dhe një mënyrë e cila do t’ju ndihmonte që të “bashkoheni” është niveli emocional dhe fizik dhe frymëmarrja. Teknika e alternuar e frymarrrjes përderi sa partneri e largon frymën është një nga teknikat tantrike. Më së miri është që të filloni me frymëmarrje gjatë paralojës, kurse pas disa minutash kur frymëmarrja bëhet e pavetëdijshme, mund të vazhdoni me seks, rekomandon terapisti Susan Kaye. 

Intensifikoni orgazmën
Lirimi i tensionit të akumuluar mund të stimulohët me disa lëvizje të caktuara. Orgazmë më eksplozive te femrat mund të arrihet nëse tkurrja përhapet në këmbët e saj, prapanicë dhe stomak në momentin kur e ndjen që orgazma po afrohet.

Ndaloni të mendoni
Mundohuni të largoni mendimet nga koka dhe vetëm të përqëndroheni në pjesët intime të trupit në mënyrë që të jeni në gjendje që plotësisht të relaksoheni dhe të kënaqeni në orgazmë. Autor i librit “Slow Sex: The Art and Craft of the Female Orgasm” nga Nicole Daedone thotë se në këtë  mund të ndihmojë partneri duke e stimuluar klitorisin, dhe gruaja të përqendrohet vetëm në këtë. Ava Cadell terapistja seksuale thotë se gratë mund të eksitohen edhe vetëm duke menduar për seksin, kështu që këtë duhet patjetër të përdor si një vrull.

  • Vlerësimi i tanishëm: 5
  • Votimi total: 2
 • Shkarkoje si PDF Shkarkoje si PDF
 • Denoncoje si të rremë Nrysho denoncimin
 • Skano barkodin ! Skano barkodin !
 • 3494 Vizitorë
Emri i shokut tuaj *
Posta elektronike e shokut tuaj *
Emri
Posta juaj elektronike
Mesazhi Juaj.
Vendos karakteret e figurës *
Kliko mbi imazhin për të rifreskuar figurën. Ju lutemi vendosni karakteret e përshkruara
Nuk ka komente te vendosura
Komento
Emri *
Arsyeja *
Vlerësimi
Mesazhi Juaj. *
Vendos karakteret e figurës *
Kliko mbi imazhin për të rifreskuar figurën. Ju lutemi vendosni karakteret e përshkruara
Ne e kemi të pamundur te gjejme këtë adresë të kërkuar () nuk ka të dhëna për këtë adresë
Vendosni denoncimin tuaj për këtë njoftim.
Po përpunohet...
Jeni të sigurtë që doni të anulloni denoncimin tuaj?

Njoftime për të krahasuar

  Nuk ka njoftime për të krahasuar
  Identifikohu
  Emri juaj
  Fjalekalimi
  Humbët fjalëkalimin? Kujtoj