Pesë sinjale që ju tregojnë që keni të bëni me një egoist

Nr. Referencës
RF417149
Titulli i njoftimit
Pesë sinjale që ju tregojnë që keni të bëni me një egoist
Përshkrim

Personat të cilët janë kryesisht të ngarkuar me vetveten nuk janë të mirë as për t’i pasur shokë, e lëre më për të qenë në lidhje me ta. Si të largonit mu këta persona, ja se në çka do të duhej që të përqëndroni vëmendjen.

Egoizmi është njëra nga vetitë më të këqija. Personat të cilët në mënyrë konstante flasin për  vete dhe nuk brengosen për të tjerët, por ekskluzivisht vetëm për “problemet” e tyre janë kryesisht të pakënaqur për shkak të egocentricitetit të tepruar. Kënaqësia në lidhje dhe në jetë në përgjithësi, kërkon shumë kujdes si nga njëra, ashtu edhe nga ana tjetër, kurse me mashkullin egoist kët së gjithsesi se nuk do ta keni. Për këtë shkak, do të ishte mirë që të jeni të vetëdijshme për shenjat, që posa t’i hetoni tek një person i tillë, do të mund ta shmangni sa më herët…

Veshët i ka “të shurdhër”

Dëshiron që të flasë për problemet e tij, mirëpo kur duhet që të dëgjojë anën tjetër, në këtë pikë veshët janë kryesisht të çkyqur. Kundër kësaj nuk ka ilaç. Që gjërat të jenë edhe më të  rënda, të gjithë që mendojnë që këtë veti mund ta ndryshojnë tek dikush, duhet të jenë të vetëdijshme se ajo betejë qysh në start është e humbur.

Flet vetëm për veten e tij

Egocentriciteti nuk është vështirë që të vërehet. Aty ndëgjoni vetëm unë, unë, unë dhe unë. Bisedat për të tjerët apo për diçka që nuk është e lidhur me të, thjesht nuk ekzistojnë. I keni hetuar këto simptome, atëherë ikni sa më larg tij…

Gjithmonë vonohet

Edhepse disa njerëz e kanë në gjak vonesën, femra nuk është ajo e cila duhet të presë mashkullin, e ai duhet të jetë i vetëdijshëm me të se duhet të bëhet një xhentëllmen dhe të mundohet maksimalisht që të vijë me koh në takim. Prapëseprapë, ky lloj i egoizmit bën edhe të falet.

Injoron dëshirat tuaja

Kompromisi në lidhje është shumë i rëndësishëm dhe përderisa nevojat e të dyja palëve nuk janë të plotësuara, vie deri tek thyerja. Dashuria tregohet me kujdesin dhe të menduarit për partnerin, e jo duke menduar ekskluzivisht vetëm për nevojat tuaja dhe duke bërë atë që vetën juve ju përshtatet. Nëse nuk din që t’ju kënaqë, nuk keni çka të gjeni afër tij…

 

E kthen seksin për përfitim të tij

Meshkujt e vërtetë mbajnë llogari në atë që të kënaqin femrën dhe kënaqësinë e saj e vendosin gjithmonë në rend të parë. Për dallim nga ta, egoistët janë në seks, sikur edhe gjithkund tjetër, të kthyer ekskluzivisht vetëm kah vetja dhe nevojat e tyre egoiste.

  • Vlerësimi i tanishëm: 0
  • Votimi total: 0
 • Shkarkoje si PDF Shkarkoje si PDF
 • Denoncoje si të rremë Nrysho denoncimin
 • Skano barkodin ! Skano barkodin !
 • 1475 Vizitorë
Emri i shokut tuaj *
Posta elektronike e shokut tuaj *
Emri
Posta juaj elektronike
Mesazhi Juaj.
Vendos karakteret e figurës *
Kliko mbi imazhin për të rifreskuar figurën. Ju lutemi vendosni karakteret e përshkruara
Nuk ka komente te vendosura
Komento
Emri *
Arsyeja *
Vlerësimi
Mesazhi Juaj. *
Vendos karakteret e figurës *
Kliko mbi imazhin për të rifreskuar figurën. Ju lutemi vendosni karakteret e përshkruara
Ne e kemi të pamundur te gjejme këtë adresë të kërkuar () nuk ka të dhëna për këtë adresë
Vendosni denoncimin tuaj për këtë njoftim.
Po përpunohet...
Jeni të sigurtë që doni të anulloni denoncimin tuaj?

Njoftime për të krahasuar

  Nuk ka njoftime për të krahasuar
  Identifikohu
  Emri juaj
  Fjalekalimi
  Humbët fjalëkalimin? Kujtoj