Metodë kineze për leximin e fytyrës: Si të shikoni dhe të dini nëse ju mashtron!

Nr. Referencës
RF275759
Titulli i njoftimit
Metodë kineze për leximin e fytyrës: Si të shikoni dhe të dini nëse ju mashtron!
Përshkrim

A është e mundur për të gjetur nëse i dashuri juaj ju tradhton, vetëm duke e shikuar atë? Hulumtimet e fundit kanë treguar se femrat mund të përjetojnë pabesinë seksuale me vetëm një shikim nga tre sekonda në fotografinë e mashkullit me të cilin ata janë në lidhje, thotë seksologu i mirë-njohur Tracey Cox.

Duke përdorur metodën e lashtë kineze për leximin e fytyrave dhe sinjaleve në të folurit e trupit, hulumtuesit e kanë bërë një portret të një mashkulli të pabesë. Ja si duket tradhëtari seksual.

ËSHTË I GJATË
Meshkuj më të shkurtër kanë nivele të ulëta të testosteronit, penisi nuk e udhëheq jetën e tyre, prandaj janë (e trishtuar, por e vërtetë) dhe më besnik.

I KA SYTË E LARGUAR 
Ka një korrelacion midis pabesisë dhe hapësirës ndërmjet syve të meshkujve. Ata që kanë më shumë hapsirë në mes të syve ata më shumë janë të mërzitshëm, kështu që dotë shkojnë pas fustanit të parë që do të paraqitet.

VETULLAT E DENDURA
Vetullat e holla janë njejtë si makinë seksi e ulët, ndërsa të vetullat e trashë tregojnë një personalitetit seksualisht ekspresiv.

HUNDA E GJËRË
Ata kanë një oreks të madh seksual dhe preferenca për seks të çuditshëm.

FRIZURA SI HUGH GRANT
Flokët të valëzuara, shkurtër të prerë në një anë, si ajo që mbanë Hugh GRANT, është pabesi e pastër, thotë studimi. Rezultatet treguan se këtë model të flokëve mbajnë personat egocentrik, thjeshtë të obsesuar dhe të prirur për mashtrim.

  • Vlerësimi i tanishëm: 0
  • Votimi total: 0
 • Shkarkoje si PDF Shkarkoje si PDF
 • Denoncoje si të rremë Nrysho denoncimin
 • Skano barkodin ! Skano barkodin !
 • 1613 Vizitorë
Emri i shokut tuaj *
Posta elektronike e shokut tuaj *
Emri
Posta juaj elektronike
Mesazhi Juaj.
Vendos karakteret e figurës *
Kliko mbi imazhin për të rifreskuar figurën. Ju lutemi vendosni karakteret e përshkruara
Nuk ka komente te vendosura
Komento
Emri *
Arsyeja *
Vlerësimi
Mesazhi Juaj. *
Vendos karakteret e figurës *
Kliko mbi imazhin për të rifreskuar figurën. Ju lutemi vendosni karakteret e përshkruara
Ne e kemi të pamundur te gjejme këtë adresë të kërkuar () nuk ka të dhëna për këtë adresë
Vendosni denoncimin tuaj për këtë njoftim.
Po përpunohet...
Jeni të sigurtë që doni të anulloni denoncimin tuaj?

Njoftime për të krahasuar

  Nuk ka njoftime për të krahasuar
  Identifikohu
  Emri juaj
  Fjalekalimi
  Humbët fjalëkalimin? Kujtoj