Le të jetë edhe kurorëzimi juaj si në ëndërr

Nr. Referencës
RF138005
Titulli i njoftimit
Le të jetë edhe kurorëzimi juaj si në ëndërr
Përshkrim

Kur bie fjala për grim, harroni traditën dhe bëni pak nryshime. Bëhuni e fortë dhe vendosni për ‘smokey eyes’ dhe thonjë të kuq. Por mos e teproni, thjesht bëhuni e matur.

Sa i përket përzgjedhjes së fustanit të nusërisë, mund ta zgjidhni një fustan ngjyrë shampanjë, ngjyrë ari apo edhe deri ndër gju, por mundeni edhe ndonjë me ngjyrë më të ndezur. Nëse e keni bërë përzgjedhjen e fustanit një ngjyrësh, atëherë atë mund ta  dekoroni me gurë, apo edhe me ndonjë rryp ngjyrë të ndezur. Sa i përket materialit, zgjidhni ndonjë më të lehtë dhe të derdhur.

Frizura dhe dekori për flokë duhet të jenë të dukshëm. Flokët lëshoni apo lidhini vetëm sa të mos ju pengojnë  në fytyrë gjatë gjithë ditës. Mos harroni që në flokë të vendosni ndonjë detaj.

Tortën zgjidheni sipas shijes suaj, por kujdesuni që ajo të jetë edhe bukur e dekoruar.

Nëse vendosni për ndonjë fustan nusërie të thjeshtë, kur ta zgjidhni buqetën e luleve, mundohuni që me të ta thyeni monotoninë. Le të jetë bidermajeri juaj prej luleve natyrale, pa fletë artificiale, xixa dhe margaritarë.

 

Organizoni ndonjë kurorëzim ku të gjitha ndodhitë të jenë në një vend, që të mos mendoni pastaj si të shkoni deri në komunë, e pastaj në restoran. Varianti më i mirë do të ishte kurorëzimi në natyrë, aty ku do të thirrni edhe personin civil i cili do t’ju kurorëzojë.

Listën e të ftuarve formojeni vetë, nëse merr pjesë edhe dikush nga familja, me siguri do të thrrisni njerëz më shumë se sa keni menduar. Ditën tuaj më të mirë duhet ta kaloni pranë njerëzve më të dashur që i keni.

Bendin zgjidheni sipas qejfit tuaj dhe atmosferës suaj. Në vend që vallëzimin e parë ta kaloni në mënyrën tradicionale, mendoni ndonjë koreografi e cila do t’i pëlqejë të gjithë mysafirëve me diçka të veçant që do të prezantoni.

  • Vlerësimi i tanishëm: 0
  • Votimi total: 0
 • Shkarkoje si PDF Shkarkoje si PDF
 • Denoncoje si të rremë Nrysho denoncimin
 • Skano barkodin ! Skano barkodin !
 • 1652 Vizitorë
Emri i shokut tuaj *
Posta elektronike e shokut tuaj *
Emri
Posta juaj elektronike
Mesazhi Juaj.
Vendos karakteret e figurës *
Kliko mbi imazhin për të rifreskuar figurën. Ju lutemi vendosni karakteret e përshkruara
Nuk ka komente te vendosura
Komento
Emri *
Arsyeja *
Vlerësimi
Mesazhi Juaj. *
Vendos karakteret e figurës *
Kliko mbi imazhin për të rifreskuar figurën. Ju lutemi vendosni karakteret e përshkruara
Ne e kemi të pamundur te gjejme këtë adresë të kërkuar () nuk ka të dhëna për këtë adresë
Vendosni denoncimin tuaj për këtë njoftim.
Po përpunohet...
Jeni të sigurtë që doni të anulloni denoncimin tuaj?

Njoftime për të krahasuar

  Nuk ka njoftime për të krahasuar
  Identifikohu
  Emri juaj
  Fjalekalimi
  Humbët fjalëkalimin? Kujtoj