Pastroni veshkat në mënyrën më të thjeshtë

Nr. Referencës
RF628755
Titulli i njoftimit
Pastroni veshkat në mënyrën më të thjeshtë
Përshkrim

Veshkat janë ndër organet më kryesore për pastrimin e trupit tonë. Duke iu falënderuar atyre heqim nga trupi helmet dhe kripërat e shumta. Por edhe ato duhet kohë pas kohe t’i pastrojmë që të punojnë më mirë.

Do të thotë me kohë veshkat mbledhin krip dhe toksina, si dhe zall të hollë dhe guralecë. Këto janë të nevojshme të hiqen, në të kundërtën do të kemi probleme.

Një grusht me majdanoz të larë apo korijander priteni në copëza më të mëdha, vendosini në enë dhe hidhini ujë përmbi (aq sa të mbulojë fletët). Vendoseni në shporet të zihen për 10 minuta. Hiqeni nga shporeti, lëreni të ftohet (me kapak). Kullojeni dhe kur të ftohet pak vendoseni në frigorifer. Pijeni të ftohtë, një herë në ditë nga një gotë. Mund të bëni edhe çaj më të fortë në mënyrë që ta lëni për 30 minuta të rrijë i mbyllur.

Menjëherë pas disa ditësh do të vëreni se si urina iu është ndërruar, sepse trupi heq të gjitha helmet e mbledhura në veshka.

Gjithashtu, duhet të jeni të kujdesshëm në pirje, nëse dyshoni që në veshka keni guralecë. Ky çaj prej majdanozit do t’i ‘shtyj’ dhe do të keni nevojë të takoni mjekun. Karshi çajit të majdanozit, mos harroni që të pini më shumë ujë gjatë ditës në mënyrë që veshkat të punojnë më mirë.

Me majdanoz, pastrues të mirë të veshkave janë edhe mollët, limoni, shalqiri, ndërsa për vaj të ullirit thuhet që ndihmon në qitje të gurëve.

Edhe pse ky lëng është krejtësisht natyral, gjithsesi duhet ti shmangeni në shtatzëni dhe konsultohuni me mjekun.

Ky çaj rekomandohet të pihet dy herë në muaj si detoks i rregullt i trupit. Gjithashtu, është i shkëlqyeshëm për lehtësim të dhimbjeve menstruale.

  • Vlerësimi i tanishëm: 0
  • Votimi total: 0
 • Shkarkoje si PDF Shkarkoje si PDF
 • Denoncoje si të rremë Nrysho denoncimin
 • Skano barkodin ! Skano barkodin !
 • 1660 Vizitorë
Emri i shokut tuaj *
Posta elektronike e shokut tuaj *
Emri
Posta juaj elektronike
Mesazhi Juaj.
Vendos karakteret e figurës *
Kliko mbi imazhin për të rifreskuar figurën. Ju lutemi vendosni karakteret e përshkruara
Nuk ka komente te vendosura
Komento
Emri *
Arsyeja *
Vlerësimi
Mesazhi Juaj. *
Vendos karakteret e figurës *
Kliko mbi imazhin për të rifreskuar figurën. Ju lutemi vendosni karakteret e përshkruara
Ne e kemi të pamundur te gjejme këtë adresë të kërkuar () nuk ka të dhëna për këtë adresë
Vendosni denoncimin tuaj për këtë njoftim.
Po përpunohet...
Jeni të sigurtë që doni të anulloni denoncimin tuaj?

Njoftime për të krahasuar

  Nuk ka njoftime për të krahasuar
  Identifikohu
  Emri juaj
  Fjalekalimi
  Humbët fjalëkalimin? Kujtoj