40 Vjeçe dhe e bukur

Nr. Referencës
RF367559
Titulli i njoftimit
40 Vjeçe dhe e bukur
Përshkrim
Sekretet e bukurisë :
 
Grimierët e Hollivudid insistojnë se pas të 40-ve thuhet që :” Pak do të thotë shumë “. 
 
Gjëja e parë që duhet berë është te çelësh penelin. Harrojeni  ngjyrën e zezë dhe zgjidhni  një kafe të hapur ose edhe grinë.
 
Harrojeni lapsin e errët të buzëve dhe zgjidhni një ngjyrë natyrale, e cila ju bën të dukeni më të rinj. Harrojeni buzëkuqin rozë të hapur, nëse dhëmbët tuaj nuk janë shumë të bardhë.
 
Mos harroni të mbushni vetullat me ngjyrues në formë pluhuri dhe jo me laps. Kjo gjë do t’ju bëjë të dukeni menjëherë 5 vjet më të reja.
 
Për të maskuar lëkurën e rënë të mjekrës, përdorni pudër me 2 tonalitete më të errët se lëkura juaj dhe vendoseni atë nga pjesa e perparme deri tek pjesa e poshtme e mjekrës suaj.
 
Qëndroni sa më larg diellit, por në rast se dilni në diell, vini mbrojtëse.
 
Pini sa më shumë ujë.
 
Në mënyrë që sytë të duken më të mëdhenj, përdorni penel në pjesën e sipërme të syrit dhe me pas një shtresë rimeli tek qerpikët. Nëse doni që sytë të duken 10 vjet me të rinj, përdoreni më trashë rimelin në cepat e jashtëm të syrit.
 
Nëse keni flokë gështenjë ose të zinj dhe ju kanë dalë disa thinja tek-tuk e nuk keni kohë për t’i lyer, por duhet të shkoni në një eveniment,  përdorni pak rimel mbi to për t’i zhdukur për 2 sekonda.
 
Bëni ushtrime fizike,  por mos u lodhni shumë. Sofia Loren thotë se ajo bën vetëm një orë ecje në ditë, ndërsa Susan Sarandon bën pilates.
 
Flini mirë. Nëse jastëku është prej mëndafshi, edhe më mirë për ju.
 
Nëse doni të dukeni sikur sapo keni berë një lifting të fytyrës, atëhere shtoni pak kilogramë në peshë. Kjo gjë do t’ju bëjë të dukeni më mirë në fytyrë.
 
Zgjidhni vetëm ngjyra të ngrohta dhe mat përsa u përket pluhurave të syve.
 
Zbardhni dhëmbët. Me kalimin e moshës, dhëmbët tuaj bëhen më të ndjeshëm dhe humbasin ngjyrën. Një buzqeshje e bukur bën që të harrohet çfardo defekti.
 
Lini duhanin. Trupi juaj nuk mund të përballojë aq shumë helm sa më parë. Duhani nxit krijimin e rrudhave në skajet e gojes, i merr lëkurës suaj oksigjenin dhe zverdh dhëmbët. Pirja e duhanit është e dëmshme jo vetëm nga ana estetike, por edhe për mushkëritë.
 
Gjatë ditës, mbani gjithmonë syze të mëdha dielli. Kjo gjë bën që jo vetëm të pengohet ndjeshëm krijimi i rrudhave në gjithë gjatësinë e syrit,  por që edhe ju të dukeni më bukur.
 
Pakësoni në minimum përdorimin e kripës. Pas të 30-ave, kripa i bën sytë më të fryrë.
 
Dhe në fund, përdorni sa më shumë vitamina A,B,C dhe E, si dhe minerale dhe zink. Ata ndihmojnë ndjeshëm në riparimin e lëkurës suaj gjatë gjumit.
  • Vlerësimi i tanishëm: 0
  • Votimi total: 0
 • Shkarkoje si PDF Shkarkoje si PDF
 • Denoncoje si të rremë Nrysho denoncimin
 • Skano barkodin ! Skano barkodin !
 • 1994 Vizitorë
Emri i shokut tuaj *
Posta elektronike e shokut tuaj *
Emri
Posta juaj elektronike
Mesazhi Juaj.
Vendos karakteret e figurës *
Kliko mbi imazhin për të rifreskuar figurën. Ju lutemi vendosni karakteret e përshkruara
Nuk ka komente te vendosura
Komento
Emri *
Arsyeja *
Vlerësimi
Mesazhi Juaj. *
Vendos karakteret e figurës *
Kliko mbi imazhin për të rifreskuar figurën. Ju lutemi vendosni karakteret e përshkruara
Ne e kemi të pamundur te gjejme këtë adresë të kërkuar () nuk ka të dhëna për këtë adresë
Vendosni denoncimin tuaj për këtë njoftim.
Po përpunohet...
Jeni të sigurtë që doni të anulloni denoncimin tuaj?

Njoftime për të krahasuar

  Nuk ka njoftime për të krahasuar
  Identifikohu
  Emri juaj
  Fjalekalimi
  Humbët fjalëkalimin? Kujtoj