Ngjyrat verore të dekoracionit

Nr. Referencës
RF634300
Titulli i njoftimit
Ngjyrat verore të dekoracionit
Përshkrim
Printime me pamje nga natyra, ngjyra të gjalla dhe kontraste të forta: këto janë sekretet e një mjedisi veror për të gjithë shtëpinë.
Çfarë ngjyrash të zgjidhen për një dekoracion veror në shtëpi?
Në stinën e verës lejohet gjithçka. Është rasti më i mirë për të dalë nga ngjyrat e errta dhe për të sjellë pak ngjyra të çmëndura në dekoracionin tuaj: ngjyra të ndezura, motive nga natyra dhe mjedis bregdetar, lëreni verën t’ju pushtojë shtëpinë!
 
Drejt humorit të mirë
Perdet, jastëkët e dyshemesë apo dekoracionet, puftet, pasqyrat, kornizat...Të gjithë aksesorët e dekoracionit mund të vihen me ngjyra verore. Veç ngjyrave të gjalla, disa kombinime të thjeshta ngjyrash mund t’i japin interiorit tuaj një pamje verore: e blerta dhe roza apo e kaltra turkuaz dhe okri, bluja marine dhe e bardha..
 
Një verë me mjedis nga natyra
Stina e verës është gjithashtu rasti më i mirë për të futur kopshtin në shtëpi. Disa lëndë, si druri apo kashta do t’i japin tonin dekoracionit tuaj veror. Dhe mos harroni qilimin me fibra natyrale sikurse dhe setet e tryezës me bambu!
Gjithçka të kombinohet me ngjyrimet pastel, si lilatë apo të blertat e bajmes për një interior të pasur e të ngrohtë.
 
Luani me kontrastet
Pa e ndryshuar domosdoshmërisht gjithë pamjen e interiorit të shtëpisë suaj, ju mund të luani shumë mirë me kontrastet nëprnjet objekteve dhe pëlhurave me ngjyrë.
Në rast se muret tuaja janë me ngjyra neutrale (të bardha, gri, bezh...), zgjidhni një dekoracion me ngjyra të thella. Është momenti i duhur për të përdorur me guxim të kuqen e ndezur, të verdhën e limonit apo edhe jeshilen e mentes dhe të kaltrën qiellore.
 
Stina e verës pushton gjithë shtëpinë
Të gjitha dhomat e shtëpisë përfitojnë nga kjo atmosferë verore. Në kuzhinë, mendoni të përdorni sete të tryezës me linja me ngjyra të gjalla, mbulesa me ngjyra dhe enë të dekoruara me ngjyra mesdhetare.
Përsa i përket banjos, tapeti i banjës, perdja e dushit dhe shkarkuesi i WC-së mund të marrin shumë lehtë pamjen e ambientit: printime me gurë të vegjël apo gjethe pemësh, ngjyra të ndezura, imitime të ujit.
  • Vlerësimi i tanishëm: 0
  • Votimi total: 0
 • Shkarkoje si PDF Shkarkoje si PDF
 • Denoncoje si të rremë Nrysho denoncimin
 • Skano barkodin ! Skano barkodin !
 • 2290 Vizitorë
Emri i shokut tuaj *
Posta elektronike e shokut tuaj *
Emri
Posta juaj elektronike
Mesazhi Juaj.
Vendos karakteret e figurës *
Kliko mbi imazhin për të rifreskuar figurën. Ju lutemi vendosni karakteret e përshkruara
Nuk ka komente te vendosura
Komento
Emri *
Arsyeja *
Vlerësimi
Mesazhi Juaj. *
Vendos karakteret e figurës *
Kliko mbi imazhin për të rifreskuar figurën. Ju lutemi vendosni karakteret e përshkruara
Ne e kemi të pamundur te gjejme këtë adresë të kërkuar () nuk ka të dhëna për këtë adresë
Vendosni denoncimin tuaj për këtë njoftim.
Po përpunohet...
Jeni të sigurtë që doni të anulloni denoncimin tuaj?

Njoftime për të krahasuar

  Nuk ka njoftime për të krahasuar
  Identifikohu
  Emri juaj
  Fjalekalimi
  Humbët fjalëkalimin? Kujtoj