Disa truke për të futur dritën në dhomë

Nr. Referencës
RF132647
Titulli i njoftimit
Disa truke për të futur dritën në dhomë
Përshkrim
Për të përhapur dritën natyrale në një dhomë të errët, zgjidhni disa mënyra të thjeshta dhe praktike.
Ngjyrat e çelura, puset e dritës dhe pllakat e xhamit do t’jua lehtësojnë kalimin e dritës natyrale në shtëpi dhe në djomat e errta. Këtu do të gjeni 3 mënyra për të sjellë dritën dhe estetikën në shtëpinë tuaj duke ulur njëkohësisht edhe konsumin e energjisë.
 
Ngjyra të çelura në mure, tavan dhe dysheme
Harmonizoni dhomën tuaj për të krijuar një mjedis me dritë. Për të futur ndriçimin në një dhomë të errët, zgjidhni ngjyrat e çelura. Zgjidhni ngjyrat bezhë apo të bardha të thyera për muret, të bardhën për tavanin dhe një veshje të ngrohtë e me dritë për dyshemenë si për shembull parketin me dru lisi të bardhë apo natyral ose pllakat bezhë.
Plotësoni ekuilibrin e ngjyrave duke luajtur me vazhdimësinë e ngjyrave të çelura të pëlhurave të shtëpisë, mobiljeve dhe dekoracionit. Kjo do të bëjë që shtëpia juaj të ndriçohet në mënyrë natyrale duke krijuar kështu një mjedis me dritë.
 
Si të futet drita e jashtme në dhomë
Me ndihmën e puseve të dritës, ju mund të fusni dritë në dhomën e errët duke e marrë dritën nga burimi. 
Pusi i dritës bën të mundur të merren direkt rrezet e diellit nëpërmjet një dritarëze të lidhur me një tub ku bëhet një lojë pasqyrash. Nëpërmjet këtij të ashtuquajturi pusi i dritës mund të ndriçohet me dritë natyrale një dhomë me sipërfaqe të paktën 10 m2.
 
Pllakat e xhamit për të ndriçuar dhomat tuaja    
Pllakat e xhamit, të cilat janë njëkohësisht të dobishme dhe estetike, krijojnë mundësi të shumta për interiorin e shtëpisë suaj. Ato bëjnë të mundur që të hyjë drita natyrale në dhomat e shtëpisë. Nëpërmjet këtyre pllakave mund të ndërtohen mure apo të zëvendësohen muret e dhomave. Nëpërmjet tyre mund të ngrihen muret ndarëse të dhomave me elegancë dhe pa penguar kalimin e dritës.
Një mur me pllaka xhami sjell ndriçimin natyral në dhomat e shtëpisë si në dhomën e ndënjes apo në dhomën e gjumit. Shfrytëzoni në këtë mënyrë ndriçimin natyral të një dhome për të ndriçuar një dhomë tjetër. Kjo e fundit do të shfrytëzojë në këtë mënyrë dritën natyrale që vjen nga jashtë.
  • Vlerësimi i tanishëm: 0
  • Votimi total: 0
 • Shkarkoje si PDF Shkarkoje si PDF
 • Denoncoje si të rremë Nrysho denoncimin
 • Skano barkodin ! Skano barkodin !
 • 2103 Vizitorë
Emri i shokut tuaj *
Posta elektronike e shokut tuaj *
Emri
Posta juaj elektronike
Mesazhi Juaj.
Vendos karakteret e figurës *
Kliko mbi imazhin për të rifreskuar figurën. Ju lutemi vendosni karakteret e përshkruara
Nuk ka komente te vendosura
Komento
Emri *
Arsyeja *
Vlerësimi
Mesazhi Juaj. *
Vendos karakteret e figurës *
Kliko mbi imazhin për të rifreskuar figurën. Ju lutemi vendosni karakteret e përshkruara
Ne e kemi të pamundur te gjejme këtë adresë të kërkuar () nuk ka të dhëna për këtë adresë
Vendosni denoncimin tuaj për këtë njoftim.
Po përpunohet...
Jeni të sigurtë që doni të anulloni denoncimin tuaj?

Njoftime për të krahasuar

  Nuk ka njoftime për të krahasuar
  Identifikohu
  Emri juaj
  Fjalekalimi
  Humbët fjalëkalimin? Kujtoj