Çfarë ngjyrash duhen përdorur për ambientet

Nr. Referencës
RF200871
Titulli i njoftimit
Çfarë ngjyrash duhen përdorur për ambientet
Përshkrim
“Për t’i dhënë dritë shtëpisë suaj, zgjidhni ngjyrat e çelura!”
Ditët me diell kanë ardhur dhe bashkë me to dëshira jonë për ta mbushur shtëpinë me ngjyra. Të freskëta, verore, të ëmbla, dinamike: nuancat nuk mungojnë për të ndriçuar shtëpinë tuaj. Pra, lëreni dritën të hyjë në shtëpi duke ndjekur këto këshilla.
 
E Bardha të përdoret me përmbajtje
 
Kur mendon për një shtëpi të ndritshme, imagjinon mure të bardha ku reflektohet drita e cila e mbush shtëpinë me diell edhe në mes të dimrit. Problemi me të bardhën është tendenca e tij për të shtypur të gjitha volumet duke dhënë iluzionin e së sheshtës. Në rast se keni një dashuri të vërtetë për këtë ngjyrë, i mabni tavanet, kornizat e dritareve dhe dyerve në këtë nuancë dhe i lyeni muret në një ngjyrë tjetër. "
 
T’u mëshohet ngjyrave pastel
 
Për futur dritën në shtëpinë tuaj, i mëshoni së verdhës! E verdha është jashtëzakonisht e ndritshme, por është njëkohësisht edhe një ngjyrë shumë dinamike. Përparësia e kësaj ngjyre është se mund të luhet me nuancat e forta si ato të limonit ose në të kundërt me të Verdhën Orientale për të sjellë ngrohtësi në ambientin tuaj . Gjithashtu për të ndriçuar shtëpinë tuaj shumë të përshtatshme janë ngjyrat pastel dhe ngjyrat e çelura. Ngjyrat që tërheqin dhe reflektojnë dritën si fildishi, e kaltra e zbehtë, roza. Megjithatë, shmangni ngjyrat e ngrohta si të kuqen, ngjyrën kafe ose ngjyrën vjollcë, të papërshtatshme për një dhomë ku mungon ndriçimi natyral. Për pikturat tuaja, shkoni për paraqitjen satiny të natyrshme të ndritshme. Gjithmonë bojë anë, ju gjithashtu mund të zgjedhë për ata që japin një efekt të ylbertë, ata do të sjellë një kontakt dekorative tek ambienti tuaj me dridhje e tyre.
 
Nga muret tek dyshemetë
 
Nëse lyerja shpeshherë është zgjedhja e preferuar, kjo nuk do të thotë se duhet përjashtuar letra e mureve, e cila mund të zgjidhet me ngjyra shumë të ndritshme ose zbukuruar me motive të mëndafshta që të reflektojnë dritën. Për sa i përket dyshemesë, të njëjtat rekomandime si për muret, përdorni ngjyra të çelura neutrale sido që të jetë dyshemeja: parket, me pllaka apo me qilim. Dhe mos harroni se një shtëpi e ndritshme bazohet edhe në zgjedhjen tuaj të mobiljeve dhe objekteve dekorative.
  • Vlerësimi i tanishëm: 0
  • Votimi total: 0
 • Shkarkoje si PDF Shkarkoje si PDF
 • Denoncoje si të rremë Nrysho denoncimin
 • Skano barkodin ! Skano barkodin !
 • 2067 Vizitorë
Emri i shokut tuaj *
Posta elektronike e shokut tuaj *
Emri
Posta juaj elektronike
Mesazhi Juaj.
Vendos karakteret e figurës *
Kliko mbi imazhin për të rifreskuar figurën. Ju lutemi vendosni karakteret e përshkruara
Nuk ka komente te vendosura
Komento
Emri *
Arsyeja *
Vlerësimi
Mesazhi Juaj. *
Vendos karakteret e figurës *
Kliko mbi imazhin për të rifreskuar figurën. Ju lutemi vendosni karakteret e përshkruara
Ne e kemi të pamundur te gjejme këtë adresë të kërkuar () nuk ka të dhëna për këtë adresë
Vendosni denoncimin tuaj për këtë njoftim.
Po përpunohet...
Jeni të sigurtë që doni të anulloni denoncimin tuaj?

Njoftime për të krahasuar

  Nuk ka njoftime për të krahasuar
  Identifikohu
  Emri juaj
  Fjalekalimi
  Humbët fjalëkalimin? Kujtoj