Ulcera e Stomakut

Nr. Referencës
RF120967
Titulli i njoftimit
Ulcera e Stomakut
Përshkrim
1)Receta e pare
Ziejme Majdanoz, Gram dhe mustaqe misri. Nga ky leng pijme 5-6 Dite rrjesht pas kesaj perziejme si me pare nje luke piper te zi te bluar,nje luge sheqer , pak kine nje veze te rrahur.Me kete perzierje bejme hapje te cilat i pijme nga 3 ne dite. ne te njejten kohe marrim fete buke gruri te pjekur mire ne furre, kete e fusim ne uthull, e lyjme me katran te paster dhe e lidhim nga jashte per gjithe naten ne vendin qe na dhemb stomaku. Ky veprim perseritet per 6 nete njekohesisht pijme dhe hapjet qe pergatitem me siper.
2)Receta e dyte
Marrim 50gr Reventi (bime barishtore) 50gr gjalp, 50gr nena, 50 gr mastike, 50gr kine,dhe 2 luge katran te paster u hedhim dhe dy luge vaj kanelle.kete perzierje e bejme hapje dhe pimi kater ne dite para buke.
  • Vlerësimi i tanishëm: 0
  • Votimi total: 0
 • Shkarkoje si PDF Shkarkoje si PDF
 • Denoncoje si të rremë Nrysho denoncimin
 • Skano barkodin ! Skano barkodin !
 • 2344 Vizitorë
Emri i shokut tuaj *
Posta elektronike e shokut tuaj *
Emri
Posta juaj elektronike
Mesazhi Juaj.
Vendos karakteret e figurës *
Kliko mbi imazhin për të rifreskuar figurën. Ju lutemi vendosni karakteret e përshkruara
Nuk ka komente te vendosura
Komento
Emri *
Arsyeja *
Vlerësimi
Mesazhi Juaj. *
Vendos karakteret e figurës *
Kliko mbi imazhin për të rifreskuar figurën. Ju lutemi vendosni karakteret e përshkruara
Ne e kemi të pamundur te gjejme këtë adresë të kërkuar () nuk ka të dhëna për këtë adresë
Vendosni denoncimin tuaj për këtë njoftim.
Po përpunohet...
Jeni të sigurtë që doni të anulloni denoncimin tuaj?

Njoftime për të krahasuar

  Nuk ka njoftime për të krahasuar
  Identifikohu
  Emri juaj
  Fjalekalimi
  Humbët fjalëkalimin? Kujtoj