4 mënyra për të evituar problemet gjatë udhëtimit

Nr. Referencës
RF146960
Titulli i njoftimit
4 mënyra për të evituar problemet gjatë udhëtimit
Përshkrim
Në rast se keni probleme gjatë udhëtimit, lexoni këshillat e mëposhtme përpara udhëtimit tuaj të ardhshëm.
1
Problemet gjatë udhëtimit si marrja e mendve, të vjellat, etj., kanë gjithnjë të njëjtën origjinë. Truri juaj përballet me informacione kontradiktore të transmetuara nga sytë, veshët dhe artikulacionet tuaja. Disa këshilla: mbani kokën drejt, vështroni diçka në largësi, evitoni leximet apo fiksimin e objekteve të afërta të palëvizshme. Në rast se ndodheni në një anije, dilni në bord për të marrë ajër të pastër. Kërkoni një kabinë në nivelin e poshtëm apo në mes të anijes ku ka më pak lëvizje lavjerësi.
 
2
Diferencat e orareve
Për çdo zonë me diferencë orari që keni përshkuar gjatë udhëtimit, trupi juaj ka nevojë për një ditë kohë për të marrë veten. Përpara nisjes, filloni të ndryshoni orarin tuaj të gjumit në mënyrë të tillë që ai të korrespondojë me atë të destinacionit tuaj. Kur të mbërrini, dilni në diell – në mëngjes herët, në rast se udhëtoni drejt Lindjes dhe mbasdite vonë, në rast se keni udhëtuar drejt Perëndimit.
 
3
Probleme me tretjen
Norovirusi, virusi i famshëm i gastroenteritit, mund të mbijetojë për javë të tëra në dorezat e dyerve dhe në sipërfaqe të tjera. Lajini duart shpesh dhe mirë. Për të evituar kapsllëkun, hidratohuni. Uji lehtëson qarkullimin.
 
4
Dhimbje veshësh
Përdorimi i një dekongjestionuesi si pseudofedrina të paktën gjysmë ore përpara udhëtimit tuaj me avion mund t’ju ndihmojë për t’i mbajtur veshët të çliruar.
  • Vlerësimi i tanishëm: 0
  • Votimi total: 0
 • Shkarkoje si PDF Shkarkoje si PDF
 • Denoncoje si të rremë Nrysho denoncimin
 • Skano barkodin ! Skano barkodin !
 • 2208 Vizitorë
Emri i shokut tuaj *
Posta elektronike e shokut tuaj *
Emri
Posta juaj elektronike
Mesazhi Juaj.
Vendos karakteret e figurës *
Kliko mbi imazhin për të rifreskuar figurën. Ju lutemi vendosni karakteret e përshkruara
Nuk ka komente te vendosura
Komento
Emri *
Arsyeja *
Vlerësimi
Mesazhi Juaj. *
Vendos karakteret e figurës *
Kliko mbi imazhin për të rifreskuar figurën. Ju lutemi vendosni karakteret e përshkruara
Ne e kemi të pamundur te gjejme këtë adresë të kërkuar () nuk ka të dhëna për këtë adresë
Vendosni denoncimin tuaj për këtë njoftim.
Po përpunohet...
Jeni të sigurtë që doni të anulloni denoncimin tuaj?

Njoftime për të krahasuar

  Nuk ka njoftime për të krahasuar
  Identifikohu
  Emri juaj
  Fjalekalimi
  Humbët fjalëkalimin? Kujtoj