Trendet e modës për vjeshtë dhe dimër 2013./2014.

Nr. Referencës
RF372952
Titulli i njoftimit
Trendet e modës për vjeshtë dhe dimër 2013./2014.
Përshkrim

Koleksionet e dizajnerëve të njohur vetvetiu janë femërore, tradicionale por edhe klasike dhe elegante

Trendet  e reja për vjeshtë-dimër 2013-2014 janë kaherë të njohur, ndërsa tani edhe ne do i paraqesim. Koleksionet e dizajnerëve të njohur janë vetvetiu femërore, tradicionale, klasike dhe elegante. Këtë vjeshtë dhe dimër do ta zbusin nuancat e buta roze të cilat janë të rezervuara për pallto dhe jakne të shkurta, ndërsa e bardha e ‘përlyer’ vetëm do të përmbush look-un tuaj në tërësi. Must have janë edhe çizmet e thella të lëkurës të cilat janë deri përmbi gjunjë, por edhe të gjitha nuancat e jeshiles.

Për juve kemi ndarë disa trende të cilat do të jenë të popullarizuara në këtë sezonin, ndërsa mund t’i shikoni në vazhdim të temës.

Palltot ngjyrë rozë

Edhe pse dizajnerët përdorin ngjyra të forta për fustane e pantallona, pjesa e epërme është e rezervuar për ngjyra më të lehta. Palltot që duken aq të ëmbla ju çojnë në botën e romantikës dhe gjallërojnë sezonin e vjeshtës dhe dimrin e ftohtë. Ky trend mund të shihet tek fytyrat e njohura të dizajnerëve të njohur , si: Christian Dior, Miu Miu, Carven, Chanel, Mulberry, Nina Ricci, Rodarte.

 

Tartan

Nga  e kuqja, jeshilja, e kaltra, të çelëta dhe ngjyra të zeza, ky sezon  do të sjellë: nga tradicionalja deri tek modernja, tani vjen printi i inspiruar nga Tartani skocez. Koleksionet: Stella McCartney, Céline and Saint Laurent, Louis Vuitton, Lanvin, Jean Paul Gaultier, Dolce & Gabbana,

 

Shpatulla të “mbështjellura”

Në revynë e parë, Alexander Wang ka paraqitur pallto dhe jakne të shkurta me shpatulla të mëdha, të theksuara në prerje të duhura të kohës së Cristobala Balenciaga, të themeluara nga shtypit e njohura të modës.

Kolekcionet: Givenchy, Carven, Alexander Wang, Kenzo, Gucci, Proenza Schouler, Balenciaga.

 

Lëkura e krokodilit

Ky sezon sjell trend luksoz dhe joshës. Mbani lëkurë krokodili në formë natyrale. Shikoni koleksione të ngjashme tek këta dizajnerë: Louis Vuitton, Prada, Hermès, Burberry Prorsum, Jean Paul Gaultier, Diane von Furstenberg.

 

 E bardha e ‘përlyer’ (ecru)

E bardha çdo vit i thërret dollapët tuaja, e kështu as ky dimër nuk do kalojë. Ngjyra e cila përshtatet me të gjitha dhe të cilën thjesht duhet ta keni në koleksionet tuaja. Nuancat e qeta të kësaj ngjyre të ëmbël mund t’i shihni në koleksionet: Isabel Marant, Valentino, Celine, Ellie Saab, Nina Ricci, Stella McCartney, Mugler.

 

 Çizme të thella të lëkurës (përmbi gjunj)

Siç mund të shihni në koleksionet Chanel, Emilio Pucci, Celine, H&M i Zadig & Voltaire, një ndër trendët kryesore të vjeshtë-dimër 2013-2014, janë çizmet e thella të ngjitura me këmbë. Janë shumë femërore dhe moderne. Me këto trendë udhëhiqen Donna Karan, Balmain te Zadig et Voltaire.

 

Nuancat e ngjyrës jeshile

Pa ngjyrë jeshile nuk ka vjeshtë… Kështu edhe këtë vit lejoni që look-u juaj të marrë frymë me nuancat e jeshiles, sepse edhe tani kjo ngjyrë është zyrtare për vjeshtë. Nga më e mbyllta deri te jeshilja e çelët, kombinoni nuancat të cilat do të theksojnë tonin e lëkurës suaj, por edhe stilin personal.

  • Vlerësimi i tanishëm: 0
  • Votimi total: 0
 • Shkarkoje si PDF Shkarkoje si PDF
 • Denoncoje si të rremë Nrysho denoncimin
 • Skano barkodin ! Skano barkodin !
 • 2176 Vizitorë
Emri i shokut tuaj *
Posta elektronike e shokut tuaj *
Emri
Posta juaj elektronike
Mesazhi Juaj.
Vendos karakteret e figurës *
Kliko mbi imazhin për të rifreskuar figurën. Ju lutemi vendosni karakteret e përshkruara
Nuk ka komente te vendosura
Komento
Emri *
Arsyeja *
Vlerësimi
Mesazhi Juaj. *
Vendos karakteret e figurës *
Kliko mbi imazhin për të rifreskuar figurën. Ju lutemi vendosni karakteret e përshkruara
Ne e kemi të pamundur te gjejme këtë adresë të kërkuar () nuk ka të dhëna për këtë adresë
Vendosni denoncimin tuaj për këtë njoftim.
Po përpunohet...
Jeni të sigurtë që doni të anulloni denoncimin tuaj?

Njoftime për të krahasuar

  Nuk ka njoftime për të krahasuar
  Identifikohu
  Emri juaj
  Fjalekalimi
  Humbët fjalëkalimin? Kujtoj