Lista e shopingut për vjeshtë: Mantil dhe çizme deri në zog

Nr. Referencës
RF127484
Titulli i njoftimit
Lista e shopingut për vjeshtë: Mantil dhe çizme deri në zog
Përshkrim

Ju paraqesim 10 gjëra që janë në trend, e që përshtaten në stile të ndryshme për çdo kombinim.

Shtatori është në botën e modes, sikur viti i ri që është për të tjerët. Kur vjen sezoni i ri i modës, koha është të pastroni dollapin tuaj, të merrni vesh çka është në trend dhe të zgjidhni copëzat që ju pëlqejnë. Kemi bërë një listë nga 10 gjëra të cilat janë praktike dhe të domosdoshme për femrat moderne të 2013-tës.

Çizme me kapëse, deri në zog të këmbës

Çizmet deri në zog të këmbës ka 10 vjet që nuk dalin nga moda, e kanë kaluar popullaritetin e sallonkave dhe baletaneve, sepse komplet kombinimit në pamje i japin diçka më të rrezikshme e më tërheqëse. Këtë vjeshtë dhe dimër janë moderne çizmet e inspiruara nga ato të ushtarëve, që nuk është rastësi. Stli ushtarak i ka inspiruar shumë koleksione.

Mantil apo pallto ushtarake

Të ashtuquajturat ‘printy military’ apo printe ushtarake, me hapa të ngadalshëm kanë ardhur deri tek majat e trendeve për ditë të ftohta. Por, stili ushtarak si inspirim nuk nënkupton vetëm printin, por edhe prerjen dhe kombinimin e të zezës me ngjyrën e ullirit. Kur janë në pyetje palltot apo mantilat, vijat janë të pastra dhe të qarta, gati minimale, e shumë bukur rrijnë me çizme që kanë kapëse.

Animal print

Si njëri prej kontrastit mashkullor në stil ushtarak, është paraqitur edhe printi me kafshë, i cili njihet si tërheqës. Më aktuali është ende dezeni i leopardit, i cili vishet në të gjitha rastet apo edhe në aksesor. Me lëkurë, dezeni me kafshë do të zgjojë bishën në ju, aq më shumë është kombinim fantastik për mbrëmje.

E kaltër e mbyllët

Luksozja, misteriozja dhe glamurozja – e kaltra e mbyllët e ka zëvendësuar të zezën, sidomos kur është fjala për fustana mbrëmjesh. A ka diçka më të bukur se sa nuancat më të mbyllëta të së kaltërtës, si edhe e kaltërta elektrike. Me një kontrast të lezetshëm ngjyrë ulliri për ditë, derisa me ngjyrë lejla duket më romantike.

Copëza luksoze të inspiruara nga sporti

Edhe nëse bëhet fjalë për ndonjë fustan që duket si duks apo në dres top, për këtë trend është përgjegjëse Cara Delevingne, e cila kënaqet me bashkimin e të kundërtave. Me një palë hellanke, një jakne ngjyrë ulliri dhe me një top dres me fytyrë të lojtarit të preferuar nuk do të kaloni pa u vënë re. E sidomos nëse të gjithë këtij kombinimi ia shtoni një qafore ngjyrë ari. E guximshme dhe shumë e afërt me stilin e 90-tave.

Lëkura: Jakne e zezë lëkure bajkere apo fund lëkure

Lëkura është në të njëjtën kohë sinonim i forcës dhe flirtit. Në kombinim me një xhemper me dezen kamuflazh, miqtë dhe kolegët tuaj do të dinë që nuk munden lehtë të luajnë me ju. Jakna e lëkurës është investim, apo copëz që mund ta vishni me vite, për këtë edhe ja vlen të ndani më shumë para. Fundi i ngushtë i lëkurës, edhe pse gjithmonë është atraktiv nuk është edhe aq praktik, kështu që më së miri është të zgjidhni ato nga eko lëkura.

Çanta bardh e zi

Ngjyra e bardhë mbetet ngjyra udhëheqëse në planet, edhe pse koha më e ftohtë kërkon ngjyra më të errëta. Edhe pse vijat janë trend thuajse i kaluar, çanta në kombinim bardh e zi është hit absolut. Përveç kësaj, ajo është praktike, lehtë kombinohet dhe i lë hapësirë kombinimit tjetër të dominojë.

Zinxhirë vulosës

Kur është fjala tek aksesorët, zinxhiri në ngjyrë ari është i domosdoshëm edhe gjatë daljeve ditën edhe atyre natën. Mbahet me dukserica, fustane, me lëkurë, në punë, takim, thjesht çdokund. Zgjidhni një që nuk është shumë i rëndë, e as i gjatë, e pasi që bëhet fjalë për një send që mund ta gjeni në secilin dyqan atëherë këtë trend duhet ta provoni.

Byzylykët me dry

Karshi lëkurës dhe motiveve ushtarake, byzylyku që asocion në dry është shtesë fantastike. Në të kundërtën byzylykët e hollë në pastele apo me ngjyra neon, dhe me dry në duar duken shumë bukur po edhe seksi.

Shtesa rozë

Triko, trakë në flokë apo një palë dorëza janë të mjaftueshme që në stilin e lëkurës apo atij ushtarak të sjellin dozë feminizmi në dollapin tuaj.

Ngjyra rozë kombinohet me të bardhën, të kuqen dhe ngjyrën e ullit, e në mënyrë që të mbahet stili i inspiruar nga veshja mashkullore, prerjet janë të thjeshta, por gjithsesi të ndryshme.

Me këto trende, ndër ngjyrat aktuale janë e bardha, lejlaja dhe e përjetshmja ngjyra e kuqe. Duhet përmendur edhe të verdhën e ngrohtë, si dhe disa nuanca të lehta të jeshiles, përveç ngjyrës ultra të popullarizuar – ngjyrës së ullirit.

  • Vlerësimi i tanishëm: 0
  • Votimi total: 0
 • Shkarkoje si PDF Shkarkoje si PDF
 • Denoncoje si të rremë Nrysho denoncimin
 • Skano barkodin ! Skano barkodin !
 • 2189 Vizitorë
Emri i shokut tuaj *
Posta elektronike e shokut tuaj *
Emri
Posta juaj elektronike
Mesazhi Juaj.
Vendos karakteret e figurës *
Kliko mbi imazhin për të rifreskuar figurën. Ju lutemi vendosni karakteret e përshkruara
Nuk ka komente te vendosura
Komento
Emri *
Arsyeja *
Vlerësimi
Mesazhi Juaj. *
Vendos karakteret e figurës *
Kliko mbi imazhin për të rifreskuar figurën. Ju lutemi vendosni karakteret e përshkruara
Ne e kemi të pamundur te gjejme këtë adresë të kërkuar () nuk ka të dhëna për këtë adresë
Vendosni denoncimin tuaj për këtë njoftim.
Po përpunohet...
Jeni të sigurtë që doni të anulloni denoncimin tuaj?

Njoftime për të krahasuar

  Nuk ka njoftime për të krahasuar
  Identifikohu
  Emri juaj
  Fjalekalimi
  Humbët fjalëkalimin? Kujtoj