Grimosuni si engjujt e Victoria’s Secret

Nr. Referencës
RF153733
Titulli i njoftimit
Grimosuni si engjujt e Victoria’s Secret
Përshkrim
Këmbë të holla, bel të dobët dhe një vështrim magjeps, janë engjujt e Victoria’s Secret, ku secila nga vajzat i duan këto tipare për veti.

Megjithatë, është shumë e vështirë për të ardhur deri tek proporcione të përsosura dhe vijave të mira, por me ndihmën e videos tutoriale, të paktën kur është fjala për kozmetikë, ju mund të dukeni si këto bukuroshe të mahnitshme.

Grimerja e famshme britanike Polly Osmond dhe modelja Angel Erin Heterton, në këtë video ju tregojnë se si të grimoseni dhe të shkëlqeni si një bukuroshe moderne e vërtetë.

Edhe pse make-up i përdorur në video është nga “Victoria Secret”, ju gjithashtu mund të përdorni grimin e thjeshtë, gjithsesi e gjitha që ju duhet është një hije bronzi, lapsi i zi për sy dhe të kuqët për faqe ngjyrë rozë.

“Qëllimi i grimit është që të nxjerrni në pah sytë me të ashtu-quajturin “Smokey” teknikë, për të arritur një vështrim joshës. Pas syve, është e  nevojshme që lehtësisht t’i theksoni faqet, me ndihmen e të kuqit për faqe ngjyrë rozë, dhe pastaj buzët me buzëkuq në të njejtën ngjyrë,” shpjegon Polly Osmond.

  • Vlerësimi i tanishëm: 0
  • Votimi total: 0
 • Shkarkoje si PDF Shkarkoje si PDF
 • Denoncoje si të rremë Nrysho denoncimin
 • Skano barkodin ! Skano barkodin !
 • 1491 Vizitorë
Emri i shokut tuaj *
Posta elektronike e shokut tuaj *
Emri
Posta juaj elektronike
Mesazhi Juaj.
Vendos karakteret e figurës *
Kliko mbi imazhin për të rifreskuar figurën. Ju lutemi vendosni karakteret e përshkruara
Nuk ka komente te vendosura
Komento
Emri *
Arsyeja *
Vlerësimi
Mesazhi Juaj. *
Vendos karakteret e figurës *
Kliko mbi imazhin për të rifreskuar figurën. Ju lutemi vendosni karakteret e përshkruara
Ne e kemi të pamundur te gjejme këtë adresë të kërkuar () nuk ka të dhëna për këtë adresë
Vendosni denoncimin tuaj për këtë njoftim.
Po përpunohet...
Jeni të sigurtë që doni të anulloni denoncimin tuaj?

Njoftime për të krahasuar

  Nuk ka njoftime për të krahasuar
  Identifikohu
  Emri juaj
  Fjalekalimi
  Humbët fjalëkalimin? Kujtoj