7 këshilla për mbajtje të buzëkuqit të errët

Nr. Referencës
RF204446
Titulli i njoftimit
7 këshilla për mbajtje të buzëkuqit të errët
Përshkrim

Nëse dëshironi të mbani buzëkuq të errët, duhet të dini që ekzistojnë rregulla për mbajtjen e tij. Buzëkuqi i errët duhet t’i përgjigjet pamjes suaj në tërësi, andaj shikoni këshillat në vazhdim.

 1)BUZËKUQI I ERRËT ËSHTË PËR MUAJT DHE NETËT E VJESHTËS

Lëreni buzëkuqin e errët për muajt dhe daljet në mbrëmje gjatë vjeshtës.

Buzëkuqi i errët kërkon garderobë të veçantë.

Fustani jeshil i mbyllët apo i kuq i rrin shumë bukur buzëkuqit të errët.

2) ZGJIDHNI NUANCËN QË MË SË SHUMTI JU PËRSHTATET

Më të mirat janë ngjyrat rozë , kafe, e kaltër apo e kuqe. Nëse keni sy të çelët, më së miri do ju rrijë buzëkuqi rozë , e nëse keni sy të mbyllët atëherë ju shkon ngjyra kafe.

Buzëkuqi i kaltër nuk është as shumë i mbyllët as i çelët, kështuqë mund ta përdorin edhe femrat me sy me ngjyrë të mbyllët, si dhe ato të çelët. Buzëkuqi i kuq i errët, më së miri i shkon bruneve, sepse ngjyra e flokëve të tyre përshtatet me ngjyrën e fortë të karminit.

3) GJITHMONË PROVOJENI BUZËKUQIN

Kur ju pëlqen ndonjë nuancë , provojeni. Merreni me vete një shkop pambuku, kaloni me te në anët e karminit ku askush nuk e ka përdorur dhe vendoseni në buzë. Nëse ju hap në fytyrë dhe nuk bën të dukeni të lodhur, ky është buzëkuq për ju.

4) LYEJINI BUZËT ME BRUSHË PËR BUZË

Më së miri është që buzëkuqin e errët ta vendosni me brushë për buzë. Buzëkuqi I errët mundet lehtë të hapet, kështu duhet të vendoset me kujdes dhe mos ta teproni.

5) VIJËN VENDOSENI MË VONË

Pasiqë e keni vendosur buzëkuqin, vizatoni vijën e buzëve me lajner të së njëjtës nuancë . Lapsi i errët për buzë mund të jetë më i theksuar nga buzëkuqi, e në mënyrë që kësaj t’i ikni, gjithmonë të parin vendoseni buzëkuqin.

6) TEJKALONI SHKËLQIMIN

Nuk ka asgjë të keqe që nuancës suaj standarde t’i vendosni edhe shkëlqim, që të theksoni më shumë buzët, por kur është në pyetje buzëkuqi i errët, nuk ka nevoj për më shumë theksim. Krahas kësaj, shkelqimi mund të përlyej ngjyrën e errët dhe kjo nuk do të dukej aspak bukur. Nëse dëshironi të vendosni shkëlqim, vendoseni në mes te buzëve.

7) MBAJENI ME VETËBESIM

Buzëkuqi i errët është potez i fortë dhe do të tërheq vemendjen në ju. Të gjithë sytë përreth do të jenë kah ju, prandaj duhet të dini që ta mbani me vetëbesim, sikur të kishit në pronësinë tuaj gjithçka në atë hapësirë.

  • Vlerësimi i tanishëm: 0
  • Votimi total: 0
 • Shkarkoje si PDF Shkarkoje si PDF
 • Denoncoje si të rremë Nrysho denoncimin
 • Skano barkodin ! Skano barkodin !
 • 1554 Vizitorë
Emri i shokut tuaj *
Posta elektronike e shokut tuaj *
Emri
Posta juaj elektronike
Mesazhi Juaj.
Vendos karakteret e figurës *
Kliko mbi imazhin për të rifreskuar figurën. Ju lutemi vendosni karakteret e përshkruara
Nuk ka komente te vendosura
Komento
Emri *
Arsyeja *
Vlerësimi
Mesazhi Juaj. *
Vendos karakteret e figurës *
Kliko mbi imazhin për të rifreskuar figurën. Ju lutemi vendosni karakteret e përshkruara
Ne e kemi të pamundur te gjejme këtë adresë të kërkuar () nuk ka të dhëna për këtë adresë
Vendosni denoncimin tuaj për këtë njoftim.
Po përpunohet...
Jeni të sigurtë që doni të anulloni denoncimin tuaj?

Njoftime për të krahasuar

  Nuk ka njoftime për të krahasuar
  Identifikohu
  Emri juaj
  Fjalekalimi
  Humbët fjalëkalimin? Kujtoj