Rregullimi i shpejtë i flokëve

Nr. Referencës
RF751191
Titulli i njoftimit
Rregullimi i shpejtë i flokëve
Përshkrim
Nuk ka gjë më të keqe sesa të zgjoheni në mëngjes me flokë të parregullueshëm, sidomos kur nuk keni kohë në dispozicion për t’i larë apo për t’i rregulluar.
Zgjidhja më e mirë për një situatë të tillë është të bëni diçka të shpejtë e të thjeshtë, diçka që kërkon sa më pak punë dhe jep sa më shumë rezultat. Ja tre stile shumë të thjeshta për t’u realizuar dhe nëpërmjet të cilave mund të zgjidhet në mënyrë të shpejtë çfardo problemi me flokët.
Topuz në pjesën e poshtme të qafës
Një topuz flokësh i bërë në pjesën e poshtme të qafës është një mënyrë e shpejtë dhe e lehtë për të rregulluar flokët edhe në ditët më të këqia për flokët. Në rast se jeni shumë vonë, mjafton t’i mblidhni flokët topuz në qafë, t’i lidhni me një llastik dhe të dini nga shtëpia. Në rast se keni një minutë kohë, bëni një bishtkali dhe pastaj mblidhini flokët përqark, duke i fiksuar me kapse flokësh. Në fund sprucojini me një sprai flokësh për t’i fiksuar dhe mund të dilni të qeta nga shtëpia.
Topuz në majë të kokës
Mund të bëni një topuz në majë të kokës për një stil më modern dhe më të ëmbël e romantik. Për këtë stil nuk ju duhet asnjë sprei sepse topuzi në majë të kokës duket më bukur kur është disi i çrregullt. Që të duken bukur, mund t’i lidhni flokët në formë bishtkali duke i fiksuar me një llastik. Nëse dëshironi të duken moderne, lini pak flokë jashtë, pastaj mblidhini flokët në topuz dhe gjithçka është gati. Mund të dilni nga shtëpia.
Gërshetë e çrregullt anash
Gërsheta anash është shumë e lehtë për t’u realizuar dhe krejt sipas tendencës së kësaj stine, domethënë rikthim i modës së viteve ’70. Për të vazhduar realizimin, nxirrni pak flokë nga gërsheti, por vetëm aq sa të duken pak të çregullta. Kjo çrregullsi e qëllimtë i bën flokët të duken bukur.   
    
  • Vlerësimi i tanishëm: 0
  • Votimi total: 0
 • Shkarkoje si PDF Shkarkoje si PDF
 • Denoncoje si të rremë Nrysho denoncimin
 • Skano barkodin ! Skano barkodin !
 • 3080 Vizitorë
Emri i shokut tuaj *
Posta elektronike e shokut tuaj *
Emri
Posta juaj elektronike
Mesazhi Juaj.
Vendos karakteret e figurës *
Kliko mbi imazhin për të rifreskuar figurën. Ju lutemi vendosni karakteret e përshkruara
Nuk ka komente te vendosura
Komento
Emri *
Arsyeja *
Vlerësimi
Mesazhi Juaj. *
Vendos karakteret e figurës *
Kliko mbi imazhin për të rifreskuar figurën. Ju lutemi vendosni karakteret e përshkruara
Ne e kemi të pamundur te gjejme këtë adresë të kërkuar () nuk ka të dhëna për këtë adresë
Vendosni denoncimin tuaj për këtë njoftim.
Po përpunohet...
Jeni të sigurtë që doni të anulloni denoncimin tuaj?

Njoftime për të krahasuar

  Nuk ka njoftime për të krahasuar
  Identifikohu
  Emri juaj
  Fjalekalimi
  Humbët fjalëkalimin? Kujtoj