Mini-perime në kopshtin tuaj

Nr. Referencës
RF168929
Titulli i njoftimit
Mini-perime në kopshtin tuaj
Përshkrim
Keni parë karota që mezi arrijnë 4 cm gjatësi? Tanimë ato mund t’i mbillni shumë mirë në kopshtin tuaj.
Nuk janë organizma të modifikuar gjenetikisht, por varietete shkurtabiqe nga natyra. Është një risi që ndoshta do t’u pëlqejë kopshtarëve që kërkojnë modernen si dhe kuzhinierëve të apasionuar pas zbukurimit të recetave. Në fakt, këto mini-perime janë një risi shumë origjinale për dekoracionin e pjatave. Fëmijët, të cilët në përgjithësi u bëjnë naze perimeve, ndoshta edhe ata do të dëfrehen duke shijuar perime në miniaturë.
 
Përmasat e vogla kanë edhe një avantazh tjetër: perimet rriten më shpejt dhe më pranë njëra-tjetrës. Një lajm i shkëlqyer për të gjithë ata të cilëve u mungon durimi. Përsa i përket kultivimit, ndiqet i njëjti proces si për perimet me përmasa normale.
 
Nuk mbetet gjë tjetër veçse t’i lihet liri e plotë imagjinatës për të krijuar aperitivë origjinalë, sallata të veçanta dhe ëmbëlsira plot ngjyra.
Tani për tani varietetet ekzistuese në versionin në miniaturë janë: patëllxhani, karota, kungulli, rrepa, bostani, domatja, marulja.
  • Vlerësimi i tanishëm: 0
  • Votimi total: 0
 • Shkarkoje si PDF Shkarkoje si PDF
 • Denoncoje si të rremë Nrysho denoncimin
 • Skano barkodin ! Skano barkodin !
 • 2300 Vizitorë
Emri i shokut tuaj *
Posta elektronike e shokut tuaj *
Emri
Posta juaj elektronike
Mesazhi Juaj.
Vendos karakteret e figurës *
Kliko mbi imazhin për të rifreskuar figurën. Ju lutemi vendosni karakteret e përshkruara
Nuk ka komente te vendosura
Komento
Emri *
Arsyeja *
Vlerësimi
Mesazhi Juaj. *
Vendos karakteret e figurës *
Kliko mbi imazhin për të rifreskuar figurën. Ju lutemi vendosni karakteret e përshkruara
Ne e kemi të pamundur te gjejme këtë adresë të kërkuar () nuk ka të dhëna për këtë adresë
Vendosni denoncimin tuaj për këtë njoftim.
Po përpunohet...
Jeni të sigurtë që doni të anulloni denoncimin tuaj?

Njoftime për të krahasuar

  Nuk ka njoftime për të krahasuar
  Identifikohu
  Emri juaj
  Fjalekalimi
  Humbët fjalëkalimin? Kujtoj