Sallatë me peshk ton, perime dhe makarona pene.

Nr. Referencës
RF932017
Titulli i njoftimit
Sallatë me peshk ton, perime dhe makarona pene.
Përshkrim
Per 4 persona duhen:
2 konserva peshku ton nëvaj
2 qepë te njoma
250 gr makarona pene të ziera
2 vezë të ziera
1 ½ filxhan çaji mashurka të ziera
1 domate
12 ullinj
½ tufëz majdanoz i prerë hollë
 
Per dressing nevojiten:
 
2 lugë gjelle uthull e bardhë
1/3 filxhan çaji vaj ulliri
2 fileto sardele konserve
1 lugë gjelle mustardë
1 lugë kafeje manxuranë
Pak kripë e piper
 
Kullojmë mirë konservat e tonit. Presim më dysh mashurkat, pastrojmë ullinjtë nga bërthamat duke i prerë edhe ato më dysh. Presim edhe domatet në copa mesatare. Presim hollë qepën e njomë. Në vazhdim, përgatisim dressing-un, duke rrahur në mikser të gjitha lëndët e nevojshme. Përziejmë të gjitha lëndët me makaronat pene dhe nga lart vendosim për garniturë vezet e ziera, të cilat i presim më katërsh.
  • Vlerësimi i tanishëm: 0
  • Votimi total: 0
 • Shkarkoje si PDF Shkarkoje si PDF
 • Denoncoje si të rremë Nrysho denoncimin
 • Skano barkodin ! Skano barkodin !
 • 2725 Vizitorë
Emri i shokut tuaj *
Posta elektronike e shokut tuaj *
Emri
Posta juaj elektronike
Mesazhi Juaj.
Vendos karakteret e figurës *
Kliko mbi imazhin për të rifreskuar figurën. Ju lutemi vendosni karakteret e përshkruara
Nuk ka komente te vendosura
Komento
Emri *
Arsyeja *
Vlerësimi
Mesazhi Juaj. *
Vendos karakteret e figurës *
Kliko mbi imazhin për të rifreskuar figurën. Ju lutemi vendosni karakteret e përshkruara
Ne e kemi të pamundur te gjejme këtë adresë të kërkuar () nuk ka të dhëna për këtë adresë
Vendosni denoncimin tuaj për këtë njoftim.
Po përpunohet...
Jeni të sigurtë që doni të anulloni denoncimin tuaj?

Njoftime për të krahasuar

  Nuk ka njoftime për të krahasuar
  Identifikohu
  Emri juaj
  Fjalekalimi
  Humbët fjalëkalimin? Kujtoj