Sallatë me djathë mocarela, domate dhe tortelini

Nr. Referencës
RF462538
Titulli i njoftimit
Sallatë me djathë mocarela, domate dhe tortelini
Përshkrim
Për 4 persona nevojiten:
500 gr makarona tortelini me djathë
2 topa djathi mocarela
1 tufë rukola
2 domate mesatare
1 tufëz borzilok të freskët
Për dressing nevojiten:
3 lugë gjellë uthull balsamiko
1/3 filxhan çaji vaj ulliri
1 lugë gjellë mustardë pikante
Pak kripë e piper
 
Ziejmë makaronat tortelini sipas udhëzimeve të paketes, i kullojmë, i shpëlajmë dhe i lëmë mënjanë. Pastrojmë domatet nga farëzat dhe i presim në kubikë të vegjël. Presim djathin mocarela në kubikë të vegjël. Në vazhdim, presim hollë majdanozin dhe rukolën. Rrahim së bashku në mikser të gjitha lëndët e nevojshme. Përziejmë makaronat me dressing-un dhe lëndët e tjera dhe e servirim.
  • Vlerësimi i tanishëm: 0
  • Votimi total: 0
 • Shkarkoje si PDF Shkarkoje si PDF
 • Denoncoje si të rremë Nrysho denoncimin
 • Skano barkodin ! Skano barkodin !
 • 2896 Vizitorë
Emri i shokut tuaj *
Posta elektronike e shokut tuaj *
Emri
Posta juaj elektronike
Mesazhi Juaj.
Vendos karakteret e figurës *
Kliko mbi imazhin për të rifreskuar figurën. Ju lutemi vendosni karakteret e përshkruara
Nuk ka komente te vendosura
Komento
Emri *
Arsyeja *
Vlerësimi
Mesazhi Juaj. *
Vendos karakteret e figurës *
Kliko mbi imazhin për të rifreskuar figurën. Ju lutemi vendosni karakteret e përshkruara
Ne e kemi të pamundur te gjejme këtë adresë të kërkuar () nuk ka të dhëna për këtë adresë
Vendosni denoncimin tuaj për këtë njoftim.
Po përpunohet...
Jeni të sigurtë që doni të anulloni denoncimin tuaj?

Njoftime për të krahasuar

  Nuk ka njoftime për të krahasuar
  Identifikohu
  Emri juaj
  Fjalekalimi
  Humbët fjalëkalimin? Kujtoj