Tartar salmoni me kopër

Nr. Referencës
RF101285
Titulli i njoftimit
Tartar salmoni me kopër
Përshkrim
Antipaste Krishtlindje
Në qoftë se kërkon një recetë speciale për antipastat e festave,  duhet të provosh tartarët e salmonit me kopër, pjatë vërtet fine e përgatitur me dy tipa të ndryshëm salmoni, atë të freskëtin dhe atë të tymosurin. Të aromatizuar në mënyrë shumë delikate me kopër të freskët dhe qepë të njomë të grirë, këto tartarë do të sjellin në tavolinën e festave tuaja gjithë mirësinë e shijshme të antipastave të peshkut, në pritje të pjatave që do të ndjekin drekën e Krishtlindjes.
 
Përbërësit për 6 persona:
 
500 gr salmon i freskët
200 gr salmon i tymosur
2 limona
3 lugë vaj ulliri
1 tufë kopër 
një qepë e freskët e bardhë.
 
Përgatitja : 
 
Pritni me rripa të holla salmonin e tymosur dhe me kuba të vegjël atë të freskëtin, mbasi ta keni pastruar mirë nga luspat e halat.
Vendosni salmonin e freskët në një tas me lëngun e limonit dhe koprën dhe lëreni të pushojë për rreth 20 min.
Pritni imët qepën , bashkojeni me salmonin e tymosur.
Hidhni të gjithë këtë ne tasin e salmonit të freskët dhe përzini gjithë përmbajtjen. Shtoni vajin e ullirit dhe koprën.
Mund ta shërbeni në pjata të veçanta, ose përgatisni një tabaka me tartarë të vendosur mbi gjethe sallate jeshile.
  • Vlerësimi i tanishëm: 0
  • Votimi total: 0
 • Shkarkoje si PDF Shkarkoje si PDF
 • Denoncoje si të rremë Nrysho denoncimin
 • Skano barkodin ! Skano barkodin !
 • 2407 Vizitorë
Emri i shokut tuaj *
Posta elektronike e shokut tuaj *
Emri
Posta juaj elektronike
Mesazhi Juaj.
Vendos karakteret e figurës *
Kliko mbi imazhin për të rifreskuar figurën. Ju lutemi vendosni karakteret e përshkruara
Nuk ka komente te vendosura
Komento
Emri *
Arsyeja *
Vlerësimi
Mesazhi Juaj. *
Vendos karakteret e figurës *
Kliko mbi imazhin për të rifreskuar figurën. Ju lutemi vendosni karakteret e përshkruara
Ne e kemi të pamundur te gjejme këtë adresë të kërkuar () nuk ka të dhëna për këtë adresë
Vendosni denoncimin tuaj për këtë njoftim.
Po përpunohet...
Jeni të sigurtë që doni të anulloni denoncimin tuaj?

Njoftime për të krahasuar

  Nuk ka njoftime për të krahasuar
  Identifikohu
  Emri juaj
  Fjalekalimi
  Humbët fjalëkalimin? Kujtoj