Supë vegjetariane

Nr. Referencës
RF309018
Titulli i njoftimit
Supë vegjetariane
Përshkrim
 • 500 gr lulelakër,
 • 100 gr karrota,
 • 100 gr bizele të grira,
 • 600 ml ujë,
 • supë pule në kubë,
 • vaj,
 • gjethe dafine,
 • piper i zi,
 • 200 ml qumësht,
 • një lugë miell dhe
 • 200 gr ajkë.

Përgatitja:

Në vaj të nxehtë fërgohen karrotat të prera në feta. Shtohet uji pastaj hedhim lulelakrat të ndara në lule, dhe i shtojmë edhe bizelet. Shtohet qumshti, piperi i zi, gjethe dafine dhe supa e pulës kubë. Zihet derisa perimet të zbuten. Pastaj, e tundim miellin me pak ujë dhe i’a shtojmë supës, dhe e lëjmë që të zihet për disa minuta. Supa shërbehet me ajkë. Kënaquni me supë vegjetariane.

  • Vlerësimi i tanishëm: 0
  • Votimi total: 0
 • Shkarkoje si PDF Shkarkoje si PDF
 • Denoncoje si të rremë Nrysho denoncimin
 • Skano barkodin ! Skano barkodin !
 • 2179 Vizitorë
Emri i shokut tuaj *
Posta elektronike e shokut tuaj *
Emri
Posta juaj elektronike
Mesazhi Juaj.
Vendos karakteret e figurës *
Kliko mbi imazhin për të rifreskuar figurën. Ju lutemi vendosni karakteret e përshkruara
Nuk ka komente te vendosura
Komento
Emri *
Arsyeja *
Vlerësimi
Mesazhi Juaj. *
Vendos karakteret e figurës *
Kliko mbi imazhin për të rifreskuar figurën. Ju lutemi vendosni karakteret e përshkruara
Ne e kemi të pamundur te gjejme këtë adresë të kërkuar () nuk ka të dhëna për këtë adresë
Vendosni denoncimin tuaj për këtë njoftim.
Po përpunohet...
Jeni të sigurtë që doni të anulloni denoncimin tuaj?

Njoftime për të krahasuar

  Nuk ka njoftime për të krahasuar
  Identifikohu
  Emri juaj
  Fjalekalimi
  Humbët fjalëkalimin? Kujtoj