Supë nga mishi i viçit

Nr. Referencës
RF166598
Titulli i njoftimit
Supë nga mishi i viçit
Përshkrim

Koha e përgatitjes: 120 minuta
Numri i personave: 8

Përbërësit:
500 gram mish viçi nga kofsha
2 qepë
1 karotë
1 pastinak
1 majdanoz
1 rrënjë të vogël selino
2 patate
100 gram bizele
majdanoz dhe gjethet e selinos, lolber
1 supë viçi
1 lugë çaji kripë
1 lugë çaji piper
1 lugë çaji vegetë
2 lugë yndyrë
2 lugë miell
2 dcl. shtalpë
1 të verdhë të vezës
1 limon
pak vaj

Procesi i përgatitjes:
Në një tenxhere e vendosni yndyrën, mishin e prerë në feta dhe qepën e copëtuar imët, dhe i zieni për 15 minuta, duke e shtuar ujin pak nga pak. Për atë kohë, pjesen e mbetur të perimeve e pastroni dhe e preni në kube të vogla, dhe e futni në tenxhere. E shtoni kripën, piperin, erëzat, majdanozin dhe gjethet e selino të copëtuara imët, 2 dcl. ujë dhe i zieni në temperaturë të ulët për 1 orë. Pasi që të gjitha të jenë zier mirë, i shtoni 2 litra ujë, e vëni lolbein dhe kubikun për supë dhe e lëni supën për të vluar. Në tavë e vendosni pak vaj dhe 2 lugë miell dhe i fërgoni, dhe këtë i’a ktheni supës. E zieni për 10 minuta. Në një enë e përzieni shtalpin dhe të kuqt të vezës me pak supë dhe në fund e shtoni vetëm për të vluar.  E shërbeni me kube të limonit.

  • Vlerësimi i tanishëm: 0
  • Votimi total: 0
 • Shkarkoje si PDF Shkarkoje si PDF
 • Denoncoje si të rremë Nrysho denoncimin
 • Skano barkodin ! Skano barkodin !
 • 2297 Vizitorë
Emri i shokut tuaj *
Posta elektronike e shokut tuaj *
Emri
Posta juaj elektronike
Mesazhi Juaj.
Vendos karakteret e figurës *
Kliko mbi imazhin për të rifreskuar figurën. Ju lutemi vendosni karakteret e përshkruara
Nuk ka komente te vendosura
Komento
Emri *
Arsyeja *
Vlerësimi
Mesazhi Juaj. *
Vendos karakteret e figurës *
Kliko mbi imazhin për të rifreskuar figurën. Ju lutemi vendosni karakteret e përshkruara
Ne e kemi të pamundur te gjejme këtë adresë të kërkuar () nuk ka të dhëna për këtë adresë
Vendosni denoncimin tuaj për këtë njoftim.
Po përpunohet...
Jeni të sigurtë që doni të anulloni denoncimin tuaj?

Njoftime për të krahasuar

  Nuk ka njoftime për të krahasuar
  Identifikohu
  Emri juaj
  Fjalekalimi
  Humbët fjalëkalimin? Kujtoj