Supë minestrone

Nr. Referencës
RF202349
Titulli i njoftimit
Supë minestrone
Përshkrim

Nevojitet:

 • 20 gr gjalpë,
 • 20 ml vaj ulliri,
 • 50 gr presh,
 • 50 gr selino,
 • 50 gr speca të kuq ose të gjelbër
 • 50 gr kungullesha,
 • 50 gr shparg,
 • 50 gr domate,
 • 50 gr lulelakër,
 • 50 gr brokoli,
 • 50 gr misër te ëmbël,
 • 3 thelb hudhër
 • 100ml verë të bardhë,
 • 70g makarona,
 • kripë, piper, rigon, fletë dafine, basil, majdanoz, parmesan.

Përgatitja e Minestronave

Perimet të pastrohen mirë, dhe të thahen me leckë të kuzhinës pastaj ti presim në kube apo shirita. Në një enë e shkrijmë gjalpin dhe i shtojmë vaj ulliri. Hidhini perimet dhe fergoni në temperaturë të mesme pesëmbëdhjetë minuta duke përzier vazhdimisht. Shtoni hudhër të copëtuar dhe verë. Hidhni kripë dhe piper dhe vazhdoni të zieni në tempetaturë të ulët edhe përafërsisht pesë minuta.
Shtoni 700 mililitra ujë dhe makarona, leni të zihen edhe dhjetë minuta. Pastaj shtoni gjethe dafine dhe erëza të tjera. Zieni edhe pesë minuta, dhe pastaj largojeni supën nga zjarri dhe hidheni siper permezanin e grimcuar. Kënaquni me shijet e supave të ndryshme dhe ruajeni shëndetin.

  • Vlerësimi i tanishëm: 0
  • Votimi total: 0
 • Shkarkoje si PDF Shkarkoje si PDF
 • Denoncoje si të rremë Nrysho denoncimin
 • Skano barkodin ! Skano barkodin !
 • 2579 Vizitorë
Emri i shokut tuaj *
Posta elektronike e shokut tuaj *
Emri
Posta juaj elektronike
Mesazhi Juaj.
Vendos karakteret e figurës *
Kliko mbi imazhin për të rifreskuar figurën. Ju lutemi vendosni karakteret e përshkruara
Nuk ka komente te vendosura
Komento
Emri *
Arsyeja *
Vlerësimi
Mesazhi Juaj. *
Vendos karakteret e figurës *
Kliko mbi imazhin për të rifreskuar figurën. Ju lutemi vendosni karakteret e përshkruara
Ne e kemi të pamundur te gjejme këtë adresë të kërkuar () nuk ka të dhëna për këtë adresë
Vendosni denoncimin tuaj për këtë njoftim.
Po përpunohet...
Jeni të sigurtë që doni të anulloni denoncimin tuaj?

Njoftime për të krahasuar

  Nuk ka njoftime për të krahasuar
  Identifikohu
  Emri juaj
  Fjalekalimi
  Humbët fjalëkalimin? Kujtoj