Supë me oriz dhe thjerrëza

Nr. Referencës
RF141411
Titulli i njoftimit
Supë me oriz dhe thjerrëza
Përshkrim
Recete festash për diabetikët: pjatë e parë
Përbërësit për 2 persona :
majdanoz 
një thelbi hudhër
2 domate të buta
2 porcione oriz integral
60 gr thjerrëza të vogla
1 gjethe dafine
lëng zarzavatesh
 
Përgatitja :
Grini bashkë një tufë majdanoz me një thelbi hudhër. Zieni 2 domate salce, hiqini lëkurën dhe farat dhe pritini me copa të vogla. Shpëlani mirë 2 porcione oriz integral dhe 60 gr thjerrëza të vogla. Në një tenxhere zieni thjerrëzat për 30 minuta duke i shtuar lëngun e zarzavateve dhe një gjethe dafine. Vini orizin në një tenxhere anti-ngjitëse bashkë me hudhrën e majdanozin e grirë, e domatet e përgatitura. Mbulojeni me lëng zarzavatesh dhe vloni orizin derisa të zihet mirë, pastaj i shtoni thjerrëzat e kulluara pasi t’i keni hequr gjethen e dafinës. Shërbejeni duke i shtuar një lugë vaj çdo pjatë. 
  • Vlerësimi i tanishëm: 0
  • Votimi total: 0
 • Shkarkoje si PDF Shkarkoje si PDF
 • Denoncoje si të rremë Nrysho denoncimin
 • Skano barkodin ! Skano barkodin !
 • 2578 Vizitorë
Emri i shokut tuaj *
Posta elektronike e shokut tuaj *
Emri
Posta juaj elektronike
Mesazhi Juaj.
Vendos karakteret e figurës *
Kliko mbi imazhin për të rifreskuar figurën. Ju lutemi vendosni karakteret e përshkruara
Nuk ka komente te vendosura
Komento
Emri *
Arsyeja *
Vlerësimi
Mesazhi Juaj. *
Vendos karakteret e figurës *
Kliko mbi imazhin për të rifreskuar figurën. Ju lutemi vendosni karakteret e përshkruara
Ne e kemi të pamundur te gjejme këtë adresë të kërkuar () nuk ka të dhëna për këtë adresë
Vendosni denoncimin tuaj për këtë njoftim.
Po përpunohet...
Jeni të sigurtë që doni të anulloni denoncimin tuaj?

Njoftime për të krahasuar

  Nuk ka njoftime për të krahasuar
  Identifikohu
  Emri juaj
  Fjalekalimi
  Humbët fjalëkalimin? Kujtoj