Supë Kineze

Nr. Referencës
RF404315
Titulli i njoftimit
Supë Kineze
Përshkrim

30 ml vaj susami
150 gr mish të bardhë të pulës,
150 gr këpurdha shiitake,
50 gr karrota,
50 gr presh,
50 gr speca të kuq apo të gjelbër,
50 gr lakër kineze,
80 gr makarona,
3 thelba hudhër,
salcë soje, xhenxhefil, coriander.

Mishi dhe perimet të lahen mirë, dhe të prehen në copa të vogla. Mishin e pulës e skuqim në vaj susami. Pastaj pak nga pak i shtojmë këpurdhat, karrotat, preshin, specat dhe lakrat kineze, dhe kur të bashkohen të gjithë përbërësit duhet të skuqen mirë. Pastaj i shtojmë salcë soje, hudhër dhe xhenxhefilin e copëtuar dhe koriandër të copëtuar. Plotësoni me 800 ml ujë të nxehtë dhe e lini supën që të vlon. Shtoni makaronat (makarona të gjata petë) dhe zieni për rreth dhjetë minuta. Ju bëftë mirë!

  • Vlerësimi i tanishëm: 0
  • Votimi total: 0
 • Shkarkoje si PDF Shkarkoje si PDF
 • Denoncoje si të rremë Nrysho denoncimin
 • Skano barkodin ! Skano barkodin !
 • 2231 Vizitorë
Emri i shokut tuaj *
Posta elektronike e shokut tuaj *
Emri
Posta juaj elektronike
Mesazhi Juaj.
Vendos karakteret e figurës *
Kliko mbi imazhin për të rifreskuar figurën. Ju lutemi vendosni karakteret e përshkruara
Nuk ka komente te vendosura
Komento
Emri *
Arsyeja *
Vlerësimi
Mesazhi Juaj. *
Vendos karakteret e figurës *
Kliko mbi imazhin për të rifreskuar figurën. Ju lutemi vendosni karakteret e përshkruara
Ne e kemi të pamundur te gjejme këtë adresë të kërkuar () nuk ka të dhëna për këtë adresë
Vendosni denoncimin tuaj për këtë njoftim.
Po përpunohet...
Jeni të sigurtë që doni të anulloni denoncimin tuaj?

Njoftime për të krahasuar

  Nuk ka njoftime për të krahasuar
  Identifikohu
  Emri juaj
  Fjalekalimi
  Humbët fjalëkalimin? Kujtoj