Supat pranverore plot vitamina

Nr. Referencës
RF147588
Titulli i njoftimit
Supat pranverore plot vitamina
Përshkrim

Njerëzit prap po i kthehen supave tradicionale, në të cilën sigurisht kanë ndikuar informacionet e fundit në lidhje me ushqim të shëndetshëm, dhe në menu më shpesh mund të gjejmë supat të thjeshta, të lehta dhe supat nga perime. Mos të injorojmë ndikimin në rritje të kuzhinës ekzotike, kështu që çdo gjë që hani, ju jeni njëqind për qind në trend.

Krem supë nga tranguj dhe arra

Nevojiten:

 • 1 trangull i madhë,
 • 1thelb hudhër,
 • 1 qepë të re,
 • 70 gr arra,
 • 30 gr susam,
 • 400 ml kos,
 • një lugë ajkë,
 • 100 ml ajkë të ëmbël
 • kripë, piper, kopër

Përgatitje

E qirojmë trangullin dhe e prejmë në kube. Në një enë nga qelqi e vendosim hudhren, qepën dhe arrat, dhe pastaj i grimëcojmë. E shtojmë kosin, ajken dhe ajken e ëmbël, dhe pastaj e shtojmë edhe kopërin të copëtuar. Hedhim siper krip dhe piper. Përbërësit i përziejmë mirë. Vendosim krem supën në frigorifer për rreth tre orë, dhe pastaj mund të përdoret.

  • Vlerësimi i tanishëm: 0
  • Votimi total: 0
 • Shkarkoje si PDF Shkarkoje si PDF
 • Denoncoje si të rremë Nrysho denoncimin
 • Skano barkodin ! Skano barkodin !
 • 2399 Vizitorë
Emri i shokut tuaj *
Posta elektronike e shokut tuaj *
Emri
Posta juaj elektronike
Mesazhi Juaj.
Vendos karakteret e figurës *
Kliko mbi imazhin për të rifreskuar figurën. Ju lutemi vendosni karakteret e përshkruara
Nuk ka komente te vendosura
Komento
Emri *
Arsyeja *
Vlerësimi
Mesazhi Juaj. *
Vendos karakteret e figurës *
Kliko mbi imazhin për të rifreskuar figurën. Ju lutemi vendosni karakteret e përshkruara
Ne e kemi të pamundur te gjejme këtë adresë të kërkuar () nuk ka të dhëna për këtë adresë
Vendosni denoncimin tuaj për këtë njoftim.
Po përpunohet...
Jeni të sigurtë që doni të anulloni denoncimin tuaj?

Njoftime për të krahasuar

  Nuk ka njoftime për të krahasuar
  Identifikohu
  Emri juaj
  Fjalekalimi
  Humbët fjalëkalimin? Kujtoj